:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 19 آذر 1390-04:28 ب.ظآخرین تلاش‌های مذبوحانه برای ماندن منافقین در عراق

خبرگزاری فارس: جمعی از سیاسیون آمریکایی که ارتباطات مالی گسترده‌ای با منافقین دارند، از دولت اوباما خواستند تا گروهک تروریستی منافقین را از لیست گروه‌های تروریستی خارج و برای ماندن اعضای این گروه در عراق تلاش کند.

خبرگزاری فارس: آخرین تلاش‌های مذبوحانه برای ماندن منافقین در عراق

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده‌های شهدای ترور)، جمعی از سیاسیون آمریکایی که ارتباطات مالی گسترده‌ای با منافقین دارند، در آخرین تلاش مذبوحانه خود برای جلب نظر دولت آمریکا و ممانعت از اخراج فرقه منافقین، بار دیگر از دولت اوباما خواستند تا گروهک تروریستی منافقین را از لیست گروه‌های تروریستی خارج و برای ماندن اعضای این گروه در عراق تلاش کند.

این قانون گذاران ضمن اشاره به روابط نزدیک و پیوند دوستی بین دو دولت ایران و عراق، مدعی شدند جان اعضای این گروهک تروریستی در خطر است و دولت آمریکا باید امنیت منافقین درعراق را ضمانت کند.

بر پایه این خبر «دانا رورا باچر» نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا در این خصوص تصریح کرد: اگر آمریکا جان و امنیت آنان را ضمانت نکند ساکنان کمپ اشرف قتل عام می‌شوند و وزارت خارجه آمریکا مسئول قتل عام در اشرف خواهد بود.

این خبر می‌افزاید: «دنیل فراید» که اخیراً به عنوان نماینده آمریکا در بررسی این امر منصوب شده نیز در این باره تصریح کرد که سیاستمداران آمریکا نیز در تلاش‌اند عراق را از اقدام خود منصرف کرده تا زمانی که سازمان ملل ساکنان کمپ اشرف را در کشورهای دیگری اسکان دهد.

فراید ضمن اشاره به اقدامات تروریستی گروهک منافقین در دهه ۱۹۷۰ و به خصوص ترور هفت شهروند آمریکایی افزود: وزارت خارجه آمریکا در حال بازنگری وضعیت این گروه تروریستی است.

طبق اعلام نظر دولت عراق، تا زمان اخراج منافقین از این کشور، تنها ۲۲ روز باقی مانده و علیرغم تلاش‌های مذبوحانه منافقین و سیاسیونی که با دریافت‌های کلان از این فرقه حمایت می‌کنند، دولت عراق تاکنون از تصمیم خود مبنی بر اخراج اعضای این کشور در زمان مقرر عقب نشینی نکرده است.
انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:27 ب.ظآغاز انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکترا از فردا

خبرگزاری فارس: انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکترای نیمه‌متمرکز از فردا آغاز می‌شود و تا 23 آذرماه ادامه دارد.

خبرگزاری فارس: آغاز انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکترا از فردا

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، داوطلبانی که در اعلام نتایج نهایی آزمون دکترای نیمه‌متمرکز پذیرفته نشده‌اند، می‌توانند از فردا 20 آذر ماه برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

داوطلبانی که در نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند و در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی قرار نگرفته‌اند حق انتخاب رشته دارند.
 
داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنها‌ به‌ عنوان‌ پذیرفته‌ شده‌ نهایی‌ در یکی‌ از کد رشته‌ محل‌های‌ تحصیلی‌ آزمون دکترای نیمه‌متمرکز اعلام‌ شده‌است، حق‌ انتخاب کد رشته محل جدید را ندارند.
انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:27 ب.ظهشدار ترکیه به اتباع این کشور درباره سفر به سوریه

خبرگزاری فارس: وزارت امور خارجه ترکیه با صدور بیانیه‌ای به شهروندان خود در مورد سفر به سوریه به دلیل نبود امنیت در راه‌های این کشور هشدار داد.

خبرگزاری فارس: هشدار ترکیه به اتباع این کشور درباره سفر به سوریه

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری جهان ترکیه، وزارت امور خارجه ترکیه طی صدور بیانیه ای با اشاره به اینکه درگیری ها در سوریه طی روزهای اخیر در مناطق نزدیک به مرزهای ترکیه متمرکز شده، در مورد عدم امنیت راه های این کشور به شهروندان خود هشدار داد.

در این بیانیه از شهروندان ترکیه خواسته شد به استثنای موارد خیلی ضروری از سفر به سوریه خودداری کرده و در صورت لزوم سفر به این کشور از راه های اصلی و در ساعات روز استفاده کرده و به صورت گروهی سفر کنند و از سفر در ساعات شب به هر شکلی خودداری نمایند.

وزارت امور خارجه ترکیه در ادامه بیانیه مذکور تصریح کرد که از طریق سفارت این کشور در دمشق و سرکنسولگری حلب به طور مرتب از مقامات سوریه خواهان تامین امنیت جانی و مالی شهروندان ترکیه می شوند.

از سوی دیگر روزنامه ملی گازته نیز در خبری پیرامون تحولات سوریه، از بسته شدن مرز این کشور با ترکیه خبر داد.
 
این روزنامه نوشت که دولت سوریه مرز نصیبین واقع در استان ماردین ترکیه از روز پنج شنبه 8 دسامبر بسته شده است. دولت سوریه دلیل این اقدام را انجام عملیات تعمیر و نگهداری اعلام کرده است.

بسته شدن مرز سوریه با ترکیه باعث معطلی شهروندان دو کشور که قصد عبور از مرز را دارند، شده است.

انتهای پیام/ی
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:27 ب.ظمرکز آمریکایی پژوهش‌های مستقل تصریح کرد؛
بی‌ثباتی سیاسی در عربستان مهم‌ترین تهدید برای آمریکا در سال 2012

خبرگزاری فارس: در حالی که عربستان اعتراض‌های اجتماعی مردم خود را با قدرت سرکوب می‌کند، پژوهشی جدید در آمریکا اذعان کرد که بی‌ثباتی سیاسی در عربستان پس از بحران یورو، دومین تهدید اصلی برای آمریکا در سال ۲۰۱۲ است.

خبرگزاری فارس: بی‌ثباتی سیاسی در عربستان مهم‌ترین تهدید برای آمریکا در سال 2012

به گزارش فارس، نتایج یک پژوهش متعلق به مرکز پژوهش‌های مستقل (درآمریکا) نشان داد که بحران یورو و بی‌ثباتی در عربستان و نزاع آمریکا با پاکستان از جمله مهم‌ترین تهدیدها برای آمریکا در سال ۲۰۱۲ هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شورای روابط خارجی (آمریکا) یک نظرسنجی در میان گروهی از مسئولان و کارشناسان آمریکایی انجام داد و این مجموعه خطرات مذکور را تهدیدهای اصلی برای کشورشان در سال آینده اعلام کردند.

مشکلات اقتصادی دولت‌های اروپایی و بحران یورو در نظر این مسئولان مشکل اولی است که رشد اقتصاد آمریکا را تهدید می‌کند اما تاکید شده است که لرزش پایه‌های قدرت سیاسی در عربستان که بزرگ‌ترین صادر کننده نفت به شمار می‌رود، دومین تهدید بزرگ برای آمریکا در سال ۲۰۱۲ است.

عربستان مانند دیگر کشورهای عربی که شاهد انقلاب مردم خود علیه فساد و استبداد حاکمان خود هستند، شاهد خیزش مردمی در شرق این کشور برخی شهرهای مرکزی خود بود اما این اعتراضات با قدرت سرکوب شده است.

اخیرا سازمان عفو بین‌الملل با انتقاد شدید از سیاست سرکوب خاندان آل سعود در عربستان، از اقدام آنان برای تهیه پیش‌نویس قانونی که هرگونه اعتراض سیاسی را «جنایت تروریستی» قلمداد و سپس محکوم می‌کند، بشدت انتقاد و اعلام کرد که ریاض در صدد قانونی کردن سرکوب در این کشور است.

در ادامه این پژوهش تصریح شده است که احتمال ایجاد منازعه میان آمریکا و پاکستان به دلیل مداخله آمریکا برای آنچه آن را مبارزه با تروریسم خواندند، یکی دیگر از تهدیدهای اصلی برای آمریکا در سال ۲۰۱۲ است.

احتمال وقوع حادیه با چین و ناآرامی داخلی در پاکستان و ایجاد هرگونه اتفاق در خصوص موضوع هسته‌ای ایران یا کره شمالی و برافروخته شدن جنگ دولت مکزیک علیه باندهای تجارت مواد مخدر از دیگر تهدیدها برای آمریکا قلمداد شده است.

انتهای پیام/.++
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:26 ب.ظگزیده سرمقاله‌ برخی از روزنامه‌های صبح امروز کشور

خبرگزاری فارس: برخی روزنامه‌های صبح امروز سرمقاله‌های خود را به موضوعات زیر اختصاص دادند.

خبرگزاری فارس: گزیده سرمقاله‌ برخی از روزنامه‌های صبح امروز کشور

* کیهان

روزنامه کیهان دریادداشت روز خود با عنوان "ضربه استراتژیک "به قلم حسام الدین برومند آورده است :1-نقطه عزیمت بحث در یادداشت پیش روی به فتنه سال 88 برمی گردد. به نظر می رسد اکنون پس از گذشت 30ماه از این فتنه هنوز گذر زمان لازم است تا تمامی ابعاد و لایه های پیچیده و تودرتوی این پروژه شکست خورده آمریکایی-صهیونیستی روشن شود.
اما آنچه که محرز است و امروز بدون کمترین تردید می توان درباره آن از فتنه 88 سخن گفت؛ اقتدار نرم جمهوری اسلامی در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری است که به قوت، قدرت نرم آمریکا را شکست داد.
مدیریت بیرونی فتنه به رهبری آمریکا طراحی دقیقی را در نتیجه سال ها برنامه ریزی به صحنه آورده بود تا در این بزنگاه حساس و سرنوشت ساز با الگوی نرم و میل به تغییر یا تضعیف ساختار قدرت در ایران یک براندازی تمام عیار را عملیاتی نماید که البته طرفی نبستند و ناکام ماندند.
این ناکامی بزرگ هنگامی بهتر دیده شد که اوباما، شیمون پرز و نتانیاهو آشکارا و بی پرده از فتنه حمایت کردند و فتنه گران را سرمایه استراتژیک خود دانستند.
بعدها اعترافات بسیاری از فتنه گران در دادگاه پیرامون موضوع فتنه و طرح ریزی ها و برنامه ریزی هایی که یک سر آن بیرون از مرزها بود به وضوح نشان داد که در این کارزار، قدرت نرم آمریکایی ها حریف اقتدار نرم ایران نشده است چرا که دقیقا در شرایط و وضعیتی که باور و اعتماد آحاد ملت نسبت به نظام نشانه گیری شده بود عامل بی بدیلی که بساط این فتنه را بصورت کامل جمع کرد بصیرت توده های ملت بود که در آتشفشان 9دی عیان و نمایان گشت. اینجاست که کنترل مردمی فتنه 88، اقتدار نرم جمهوری اسلامی ایران را که از باورهای عمیق دینی ملت ریشه می گرفت، به یک الگو برای دیگر ملت ها تبدیل کرد تا به باور برسند که شکست برنامه ها و سیاست های قدرت های بزرگ شدنی است.
جالب است که در همان اواخر سال 88 در حالی که دشمنان نشان دار جمهوری اسلامی تمامی گزینه های نرم خود را به کار گرفته بودند تا تضعیف الگوی ایران را رقم بزنند ایران در عملیاتی اطلاعاتی ضرب شست سنگینی را به آمریکایی ها نشان داد و عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جندالشیطان را پس از رهگیری او در پایگاه های آمریکایی در منطقه، بر فراز آسمان شکار کرد.
2-پس از ناکامی آمریکایی ها در فتنه88 و اجرایی کردن پروژه براندازی در ایران اسلامی مقامات و کارشناسان استراتژیک آمریکا چند کلید واژه و عبارت را کماکان پیگیری می کنند؛ «ضربه استراتژیک»، «تغییر رژیم از طریق استراتژی های ترکیبی» و... و به عنوان یک مصداق می توان به قطعنامه تحریمی 1929 در ژوئن 2010 و در آستانه سالگرد فتنه 88 اشاره کرد که در این راستا قابل ارزیابی است.
بنابراین ناگفته پیداست که تمامی گزینه های موجود برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران را بطور توأمان در دستور کار دارند و حتی اواخر سال گذشته جرج سوروس که از وی به عنوان مغز متفکر انقلاب های رنگی یاد می شود و از قضا در فتنه 88 نیز رد پای او در اقدامات فتنه گران و شهرآشوبان برملا شده بود در مقام توجیه شکست فتنه 88 به میدان آمد و در گفت وگو با سی ان ان درباره ایران به شرط بندی متوسل شد و مدعی شد: «ایران تا یک سال آینده سقوط خواهد کرد»! طرفه آنکه این ادعا بصورت کاملا معکوس به اثبات رسیده و کافی است تا تحولات یک سال گذشته را مرور کرد تا مشخص شود که آمریکایی ها در به کارگیری قدرت نیمه سخت و به صحنه آوردن انواع تحریم های یکجانبه و اعمال فشارها از طریق صدور قطعنامه های مختلف بر ضد ایران نیز راه به جایی نبردند.
اوج این فشارها به چند هفته گذشته برمی گردد و آمریکایی ها به آب و آتش زدند تا به گمان خودشان ایران را در انزوا قرار دهند و از همین روی ابتدا شورای حکام قطعنامه هسته ای علیه ایران صادر کرد، بعد به بهانه ادعای واهی طرح کذایی ترور سفیر عربستان در خاک واشنگتن قطعنامه ای در مجمع عمومی سازمان ملل بر ضد کشورمان صادر شد و در همین راستا، پرونده جعلی حقوق بشری را علیه ایران گشوده و باز یک قطعنامه به اصطلاح حقوق بشری علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل با کارگردانی شیطنت آمیز آمریکا صادر شد.
خب، سؤالی که به میان می آید این است که برآیند و خروجی این تحریم ها و فشارها بر روی ایران چه نتیجه ای داشته است؟ آیا قدرت نیمه سخت آمریکا توانسته است بر اقتدار نیمه سخت جمهوری اسلامی ایران غلبه کند؟
آنچه که بصورت موجز و البته کاربردی در پاسخ به سؤالاتی از این دست باید گفت آدرس هایی است که بدون هرگونه کلی گویی و صغری و کبری چیدن ها ما را به مقصد جواب می رساند.
علی رغم تحریم ها و فشارها بر ضد ایران در صحنه تحولات منطقه ای نقش و جایگاه جمهوری اسلامی بسیار پررنگ و برجسته بوده است. اکنون در آستانه یکسالگی تحولات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا هستیم آنچه که آمریکایی ها و بطور کلی نظام سلطه را به شدت عصبانی و مستأصل کرده است الگوگیری ملت های منطقه از انقلاب اسلامی ایران است. بارها و به کرات مقامات صهیونیستی از آغاز تحولات منطقه در بستر بیداری اسلامی احساس خطر کرده اند تا جایی که در بحبوحه این تحولات و تأثیرپذیری انقلابیون منطقه از الگوی ایران اسلامی آویگدور لیبرمن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در گفت وگو با رادیو اسرائیل به زبان می آورد که بزرگ ترین مشکل این رژیم در سطح سیاست خارجی موضوع «ایران» است.
از سوی دیگر؛ اسفند ماه سال گذشته یعنی در تلاقی به کارگیری قدرت نیمه سخت دشمنان بر ضد ایران و شرایط حساس منطقه ای، جمهوری اسلامی اقتدار نظامی و توانمندی دریایی خود در حوزه دفاعی را به نمایش گذاشت. عبور 2 ناو ایرانی الوند و خارک از کانال سوئز و ورود به دریای مدیترانه در بیخ گوش صهیونیست ها آنهم پس از سقوط دولت حسنی مبارک مصداق روشنی بود تا اقتدار نیمه سخت ایران در برابر قدرت نیمه سخت غربی ها و صهیونیست ها به اثبات برسد. نکته ای که در همین جا باید بدان اشاره کرد این است که تأکید بر «انزوا»ی ایران اکنون به گونه ای است که لئون پانه تا وزیر جنگ آمریکا هفته پیش -2 دسامبر- با رد حمله احتمالی نظامی به ایران اعتراف کرد که این اسرائیل است که منزوی شده و از رژیم صهیونیستی خواست برای جلوگیری از انزوای بیشتر در خاورمیانه تلاش کند.
3- طی روزهای اخیر، خبر شکار هواپیمای فوق مدرن جاسوسی آمریکا در کمینگاه الکترونیکی نیروهای مسلح کشورمان بار دیگر اقتدار ایران اسلامی را در برابر قدرت تکنولوژیکی قدرت های بزرگ و در پهنه جنگ الکترونیک به اثبات رساند.
در پی این پرونده بزرگ، باراک اوباما پنج شنبه گذشته در جمع خبرنگاران حاضر می شود و بدون اشاره به این شکست بزرگ آمریکایی ها بار دیگر این ترفند تکراری و نخ نما را به میان می آورد که؛ «همه گزینه ها در قبال ایران بر روی میز قرار دارد»!
البته این به اصطلاح تهدید اوباما بار دیگر نشان می دهد که آمریکایی ها ظرف 3 سال گذشته تنها حرف زده اند و گاه این حرافی را به بلوف رسانده اند ولی ایران به شهادت رویدادها و رخدادها در صحنه عمل اقتدارش را در ابعاد چندجانبه به اثبات رسانده است.
اقتدار چندجانبه ایران از آن جهت قابل توجه است که فراتر از قدرت های علمی، تکنولوژیک، اطلاعاتی و نظامی است.
به عبارت روشن تر؛ منظور از اقتدار ایران در زوایای نرم، نیمه سخت و سخت بسنده کردن به قدرت های تکنولوژیک، علمی، اطلاعاتی و نظامی نیست بلکه اقتدار آن قدرت ویژه ای است که جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر آن توانسته است قدرت علمی، اطلاعاتی، تکنولوژیک و حتی نظامی کشور پرمدعایی که خود را ابرقدرت و کدخدای دنیا می داند به چالش بکشاند و دقیقاً همین اقتدار ایران اسلامی است که آن را به یک الگوی موفق و قابل پیروی تبدیل کرده است و امروز دوست و دشمن اذعان می کنند بیداری ملت ها برگرفته از اقتدار انقلاب اسلامی ایران است.
اکنون آنچه به روشنی و به وضوح قابل رؤیت است اینکه به رغم ادعاها و هیاهوها و بلوف ها و همچنین تهدیدها، فشارها و تحریم های آمریکایی ها و دو، سه کشور دنباله روی آن علیه جمهوری اسلامی ایران، «ضربه استراتژیک»، اقتدار ایران در ابعاد نرم، نیمه سخت و سخت است که قدرت ادعایی آمریکا را در همین ابعاد و زوایا به مرحله چالش و حتی شکست رسانیده است.

* رسالت
 
روزنامه رسالت درسرمقاله خود با عنوان "حمایت آشکار از تروریسم!"به قلم محمد کاظم انبارلویی آورده است:‏20روز به پایان مهلت نهایی دولت عراق به منافقین برای تخلیه اردوگاه اشرف باقی مانده است.
دولت عراق بارها خواستار تخلیه اردوگاه اشرف از لوث وجود منافقین شده است. اما دولت آمریکا و برخی دولت‌های اروپایی از منافقین تروریست حمایت می‌کنند.
مقامات غربی بارها از دولت عراق مهلت گرفته‌اند تا شاید برای منافقین جایی دست و پا کنند اما هیچ کشوری حتی دولت‌های اروپایی و آمریکایی حامی منافقین حاضر نیستند به آنها پناه دهند.
رژیم صهیونیستی تنها کشوری است که حاضر شده است منافقین را بپذیرد. هم اکنون نیز شماری از منافقین در سرویسهای امنیتی و جاسوسی رژیم صهیونیستی به خیانت علیه ملت ایران مشغول هستند 31 دسامبر آخرین مهلت برای تخلیه اردوگاه اشرف از سوی دولت عراق اعلام شده است.
این بار سازمان ملل به عنوان اصلی ترین حامی تروریستهای منافق به نمایندگی از آمریکا و دولت‌های اروپایی پا در میانی کرده است تا باز مهلت دولت عراق تمدید شود.
مارتین کوبلر نماینده بان‌کی‌مون در عراق در گزارش خود به شورای امنیت اهالی اشرف را "ایرانیان تبعیدی" خوانده و خواستار "ایمنی"، "رفاه" و "امنیت" منافقین شده است.
منافقین چه کسانی هستند؟ چرا به تروریسم روی آوردند؟ آنها برای کدام دولت کار می‌کنند؟ چرا آمریکا و اروپا با آنکه به ظاهر از تروریسم بیزاری و نفرت دارند اما از منافقین تروریست به شکل افراطی حمایت می‌کنند و اعضا و رهبران منافق در آمریکا و اروپا همیشه در راهروهای کنگره آمریکا و پارلمان اروپا ولو هستند و به راحتی آمد و شد دارند.
منافقین به ظاهر عده ای از مبارزین علیه شاه بودند که با قیام ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره) از زندانهای رژیم شاه آزاد شدند. آنها در اوایل دهه 50 با اعلام مواضع تغییر ایدئولوژیک اسلام را رها کردند و مارکسیست آمریکایی شدند. این اولین ضربه آنها به مبارزات ملت مسلمان ایران بود. آنها پس از آزادی از زندان در اهداف و شعارهای نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) اخلال می‌کردند و بنای ناسازگاری با انقلاب اسلامی را گذاشتند. منافقین در فتنه بنی‌صدر شاخه نظامی لیبرالها علیه انقلاب اسلامی شدند و بیش از 16 هزار نفر از مردم ایران را شهید کردند آنها شهید مظلوم بهشتی سید الشهدای انقلاب اسلامی را به همراه 72 تن از یاران با وفای امام خمینی (ره) در هفتم تیر سال 60 به خاک و خون کشیدند. منافقین به فاصله کمی نخست وزیر و رئیس جمهور قانونی کشور را در یک حادثه تروریستی به شهادت رساندند. آنها اسوه‌های دین، اخلاق و عرفان در چهار سوی کشور یعنی حضرات آیات مدنی، دستغیب، اشرفی‌اصفهانی و صدوقی را در تبریز، شیراز، کرمانشاه و یزد به شهادت رساندند و به سیره یزیدیان بدنهای آنها را پاره پاره کردند. با حمله عراق به نمایندگی از اروپا و آمریکا به ایران منافقین به ارتش بعث پیوستند و به تدریج کادرهای خود را به بغداد بردند. آنها در طول جنگ عملا برای استخبارات ارتش صدام جاسوسی می‌کردند و محل اصابت موشکهای صدام به شهرهای ایران را در اختیار واحد موشکی صدام قرار می‌دادند.
آخرین اقدام آنها در جنگ پس از پذیرش قطعنامه، همگامی و همراهی با ارتش صدام درحمله به ایران بود که با مشت محکم و آهنین ملت روبه‌رو شدند. آنها در ادامه زندگی ننگین و بی‌شرمانه خود در عراق در سرکوب قیام شیعیان و کردها در سال 1991 در کنار ارتش صدام دست به کشتار بی‌گناهان در این کشور زدند.
نماینده بان‌کی‌مون در عراق از این جماعت روسیاه و تروریست به عنوان "ایرانیان تبعیدی" یاد می‌کند. او باید به این سئوال پاسخ دهد که چه کسی منافقین را به عراق تبعید کرده است؟
او باید به این سئوال پاسخ دهد یک جماعت جنایتکار با این پرونده سیاه از تروریسم چرا باید مورد حمایت شورای امنیت سازمان ملل قرار گیرد به طوری که آنها خواهان "امنیت"، "رفاه" و "ایمنی" منافقین تروریست باشند.
به این سئوالات فقط در یک شکل می‌شود پاسخ داد که بپذیریم منافقین به نمایندگی از سرویسهای سیا، موساد و ام آی 6 انگلیس این جنایت را در ایران مرتکب می‌شدند. خصومت آمریکا و دولتهای غربی با ملت ایران و معارضه آنها با انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست. آنها از بانیان جنگ داخلی در ایران، تحمیل جنگ 8 ساله و ادامه
خصومت ورزی با ایران تاکنون بوده‌اند.
حمایت آنها از منافقین این واقعیت را افشا می‌کند که این خصومت ورزی هنوز ادامه دارد و مأموریت‌های جدیدی برای منافقین برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی تعریف شده است.
منافقین شاخه نظامی نبرد نرم آمریکا علیه ملت ما هستند. این شاخه از طرف غرب حمایت مالی، تسلیحاتی، سیاسی و دیپلماتیک می‌شود.
واقعا باید به مظلومیت ملت ایران و انقلاب سخت گریست. آمریکاییها داستان خیالی ترور سفیر عربستان در واشنگتن را چنان می‌بافند که گویی یک فیل هوا کرده‌اند. بعد تهمت تروریسم به دولت و ملت ایران می‌زنند در حالی که کارنامه سیاه شاخه تروریسم آمریکا در ایران آن قدر فضاحت بار و آشکار و علنی است اما به دلیل بی‌عرضگی دستگاه دیپلماسی کشور نتوانسته‌ایم پیام مظلومیت ملت ایران را به گوش جهانیان برسانیم. توقف دیپلماسی تهاجمی دولت به این مظلومیت کمک می‌کند و معلوم نیست این ستم کی پایان خواهد پذیرفت.
دولت عراق باید از شرف ملت خود بخصوص شیعیان و کردها دفاع کند، دولت عراق باید حسن همجواری با ملت ایران را اثبات کند و منافقین را از این کشور اخراج نماید. فرقه منافقین باید به وطن اصلی خود یعنی سرزمینهای اشغالی برگردند و در کنار بهائیان و دیگر نوکران آمریکا و انگلیس عمر ننگین خود را به پایان ببرند. آمریکا و اروپا با آنکه از آنها حمایت می‌کنند حاضر نشده‌اند این جماعت را در کشورهای خود پذیرا باشند. عفونت ناشی از همکاری با منافقین دستگاه تنفسی امنیتی آنها را آزار می‌دهد. لذا مدام دنبال مهلت هستند. این استمهال باید روزی پایان پذیرد. روز 31 دسامبر آخرین روز این مهلت است.

*آفرینش

روزنامه آفرینش درسرمقاله خود با عنوان "افغانستان و اجلاس بن دوم"به قلم علی رمضانی آورده است :نزدیک به یک دهه از برگزاری اجلاس بن اول در مورد افغانستان پس از سرنگونی طالبان می گذرد. اجلاسی که مقدمات آینده افغانستان را با شرکت کشورهای همسایه این کشور گروه های مختلف افغانستانی و همچنین جامعه بین المللی و سازمان ملل رقم زد و به ابعاد سه گانه اقتصادی، امنیتی و سیاسی آینده این کشور پرداخت. در این بین اینک و پس از یک دهه اجلاس بن دوم بار دیگر در آلمان می تواند خود مبدا تحولاتی دیگر در افغانستان شود . در این بین اگر نگاهی به دستاوردهای اجلاس بن دوم و شرایط کنونی سیاسی، اقتصادی وامنیتی افغانستان داشته باشیم باید گفت که در واقع هر چند بنا به نتایج نشست بن اول امید می رفت که به حوزه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی جامعه افغانستان توسط جامعه بین المللی توجهی ویژه شود، اما باید گفت امروز و پس از یک دهه این کشور همچنان درگیر چالشهای گسترده و فراوان اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و سیاسی است. یعنی هر چند در سالهای ابتدای سرنگونی طالبان وضعیت اقتصادی امنیتی و سیاسی این کشور بهبود یافت و با رشد خوب و گسترده ای همراه بود اما اندک اندک با افزایش درگیری های نظامی و افزایش حضور جریان افراطی در این کشور وضعیت اقتصادی نیز مطابق انتظارات با رشد گسترده روبرو نشد . گذشته از این نیز بسیاری از کشو هایی که تعهدات گسترده مالی و اقتصادی به افغانستان داده بودند در عمل به قول خود وفا نکردند و این کشور با سطح مطلوبی از رشد اقتصادی سرمایه گذاری و برگشت مهاجران و پناهندگان روبرو نگردید .
آنچه مشخص است اینک و پس از برگزاری اجلاس بن دوم باید گفت بی شک این اجلاس همچون بن اول بر سرنوشت چند بعدی و آینده افغانستان تاثیر گسترده ای دار د. در این حال اگر بخواهیم واقع گرایانه به دستاوردها و پیامدهای این اجلاس نگاه کنیم می توان گفت اگر کشورهای غربی بویژه امریکا به جای توجه به منافع اقتصادی سیاسی وامنیتی افغانستان به منافع ملی خود توجه کنند عملا روند حوادث چند ساله گذشته این کشور ادامه خواهد یافت و افغانستان نیز همچنین با چالشهایی فروان و چند بعدی روبرو خواهد بود. در این حال اگر به وضعیت کنونی این کشور توجهی داشته باشیم باید گفت این کشور اینک با چالشها و مشکلاتی هم چون پیمان استراتژیک، آینده حضور نظامی آمریکا و ناتو ، تهدیدات روبه فزاینده جریان افراطی و طالبان در بعد امنیتی و همچنین در حوزه اقتصادی با نبود سرمایه گذاریهای لازم اقتصادی و کاهش کمک های بین المللی روبرو است . در این راستا بی شک تصمیمات و دستاوردهای کنفرانس بن دوم در صورتی می‌تواند به نتیجه و سرانجام مشخصی برای آینده افغانستان دست یابد که جامعه بین المللی در واقع گذشته از توجه به نیازها و چالشهای جامعه افغانستان نقش بیشتری برای همسایگان موثر این کشور در افغانستان قائل باشد. در عین حال نیز سازمان ملل و جامعه بین المللی نیز همچون به تعهدات امنیتی سیاسی و اقتصادی خود در قبال این کشور توجهی ویژه داشته باشد تا عملا پیامدهای این اجلاس با دستاورهای متمایز و نتایج مثبت تری برای افغانستان همراه گردد.

* مردم سالاری

روزنامه مردم سالاری درسرمقاله خود با عنوان "وقتی خورشید را نمی بینیم "به قلم میرزابابامطهری نژاد آورده است:می دانید این جملات از کیست؟
«...می پندارم انقلاب یک حرکت است، یک حرکت اجتماعی، و هر انقلاب یا حرکتی باید هدف داشته باشد. انقلاب اسلامی ما هدف ها داشت: نخستین هدفش بنیان گذاشتن و تحکیم بخشیدن به یک نظام نوین «جمهوری اسلامی» بود و دومین هدفش بنیاد و گسترش آزادی هایی که متجاوز از پنجاه سال در هر زمینه ای از فرد فرد این مملکت دریغ شده بود و به جای آن خفقانی را به ما تحفه داده بودند که جرئت و قدرت حال و احوال پرسی از یکدیگر را نداشتیم . سومین هدف انقلاب ما تدارک بدست آوردن استقلال بود که متجاوز از دویست سال از طرف جهانخواران غالبا صهیونیست، مورد هجوم و لطمه قرار گرفته بود و در این 25سال معاصر (منتهی به پیروزی انقلاب) از طرف شیطان بزرگ «آمریکا» و رقیب «سالت» نشین او.»
این جملات بخشی از سخنان شمس آل احمد در فروردین 1359 در کنگره انقلاب فرهنگی در دانشگاه کرمان است که در ادامه آن به راه انقلاب و ویژگی های این راه و به وسایلی که برای رسیدن به آن اهداف و راهی که در پیش گرفته است از آن برخوردار است می پردازد و در راس آن وسایل، از رهبری انقلاب به عنوان یک رهبر و زعیم بی بدیل و بی نظیر که در عالم بشریت و دست کم در انقلابات این دویست سال معاصر بشری، مشابه و همتایی نداشته است.
این جملات از «شمس آل احمد» است که از سال 1325 زمانی که تنها 17 سال بیش نداشته، روزنامه نگار بوده است. او برادر جلال آل احمد روشنفکر مسئول و پرکار و صادق است که افتخار دائمی نویسندگان این مرزوبوم بوده و هست و خواهد بود. هفته گذشته 14 آذر نخستین سالگرد در گذشت این انسان بزرگ بود. تا آنجا که نگارنده دنبال کرده است متاسفانه هیچ یادی و هیچ اشاره ای جز یک یادداشت در روزنامه اطلاعات به این مناسبت نیامد.
خبر حادثه بزرگ تر از آن بود که بشود در یک یا چند سال آن را هضم و جذب کرد. شمس آل احمد که اینک در سالگرد فقدان تاثر انگیزش هستیم، ادیب، نویسنده و روشنفکری است که به خاطر کمرنگ نشدن برادرش "جلال" که بزرگ بود و از اهالی امروز، هرگز سعی نکرد واقعیت قلم و اندیشه اش را فریاد زند. شمس آل احمد از قید نسبت ها رهیده بود و به حقایقی فراتر از واقعیت های ملموس رسیده بود، اما از قید نسبت با برادرش جلال هرگز نه خواست و نه توانست که خود را برهاند، که اگر چنین می شد او خود به عنوان یک واقعیت پرفروغ می درخشید و این معنا را در کتاب "از چشم برادر" به خوبی می توان دریافت. در دو هفته ای که در سال 76 در دامغان میزبان او بودم و در نشست هایی که با فرهنگیان، جوانان و دانشجویان داشت و در نوشته هایش در مورد انقلاب اسلامی از جمله دو جلد کتاب حدیث انقلاب، با تمام وجود نگران کارکرد دین در جامعه انقلابی ایران بود و هرجا به سوال یا رویدادی برمی خورد که خطر کارکرد منفی برای دین داشت مثل اختلاف مسوولان یا اختلاف بین دو روحانی یا دو جناح روحانی به شدت آه می کشید و آن را خطرناک می دانست و این در حالی بود که زندگی اش مملو از کم لطفی ها و بی لطفی ها از جانب برخی افراد شده بود. اهتمام شمس به یادداشت های روزانه در دفتر ایامش ستودنی بود. هرچه دیده بود و هرچه شنیده بود را به اختصار می نوشت و جهت گیری و نگاه خودش را یادداشت می کرد که اگر آن دفاتر تنظیم و منتشر شود و دیدگاه های سال های ماضی او در مورد افراد با واقعیت های پیش آمده بعدی تحلیل شود چه خواهد شد.
یاد و نام او را گرامی می داریم که بزرگ بود و از اهالی امروز و با صداقت و راستی و یکرنگی و یک رویی نسبتی دیرینه داشت. 

* جمهوری اسلامی
 
روزنامه جمهوری اسلامی درسرمقاله خود با عنوان "بازگشت به عزاداری سنتی "  آورده است:دهه عاشورای 1433 هم گذشت و مردم ایران و شیعیان نقاط مختلف جهان به یاد فداکاری‌های سالار شهیدان و اصحاب باوفای آن حضرت، بر مظلومیت آنان گریستند و با شهدای کربلا تجدید میثاق کردند.
اینکه بعد از گذشت 1370 سال از شهادت امام حسین علیه السلام و یاران آن حضرت، همچنان حماسه عاشورا زنده است و پیروان مکتب اهل بیت عصمت و طهارت، پرشورتر از همیشه یاد شهدای کربلا را گرامی می‌دارند خوشحال کننده و امیدآفرین است، زیرا زنده بودن عاشورا به معنای زنده بودن مبارزه علیه ظلم و حمایت همیشگی از مظلوم است. این، بهترین تفسیر برای "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا" ست. سفارش تاریخی امام خمینی که "محرم و صفر را زنده نگهدارید" نیز به همین دلیل بود همانگونه که خود آن عزیز میفرمود: هرچه داریم از محرم و صفر داریم.
این، یک روی سکه است. روی دیگر این سکه را باید در کیفیت عزاداری‌ها مشاهده کرد که سالهاست درحال تنزل است و به طرف بی‌محتوا شدن به پیش می‌رود. خطر بزرگی که از ناحیه بی‌کیفیت شدن عزاداری‌ها و نفوذ مطالب سطحی و رفتارهای انحرافی به محافل و مجالس محرم و صفر در کمین حماسه عاشوراست، بسیار نگران کننده است. این انحراف، از دوران قبل از انقلاب شروع شده بود و بزرگانی همچون شهید مطهری درباره آن هشدارهائی داده بودند و حتی قبل از شهید مطهری نیز این هشدارها توسط بزرگان دیگری از روحانیت داده شده و در کتاب‌ها ثبت گردیده بود و هم اکنون در دسترس می‌باشد. اما آنچه نگران کننده است، ادامه انحراف و حتی اوج گرفتن آن در دورانی است که ایران از نعمت نظام جمهوری اسلامی برخوردار است، نظام حکومتی مترقی و عالمانه‌ای که اقتضای آن، بالا بردن کیفیت‌ها و مبارزه با انحرافات و سطحی نگری هاست.
بررسی ابعاد آنچه اکنون دامنگیر محافل و مجالس عزاداری شده، از واجبات است و البته به کار جمعی، فرصت کافی و آشنائی با دقایق و ظرایف امور دینی نیاز دارد. اما اینطور نیست که بدون آن بررسی همه جانبه نتوان موارد آشکاری از اشکالات و انحرافات را برشمرد و به برطرف کردن آنها اقدام کرد. بعضی از مشکلاتی که اکنون حتی مردم کوچه و بازار هم از آنها می‌نالند و به خاطر آنها برای عزاداری‌های مذهبی احساس خطر می‌کنند، این موارد هستند:
1 - خالی بودن اشعار و مطالبی که در بسیاری از مداحی‌ها مطرح می‌شوند از محتوای حماسی، اخلاقی و آموزش‌های دینی.
از قدیم، مداحان اهل مطالعه‌ای وجود داشتند که به دلیل بهره گیری از محضر علمای زمان خود، هم با مکتب اهل بیت به مقدار لازم برای اداره کردن مجالس عزاداری آشنا بودند و هم از تدین کافی و اخلاق اسلامی برخوردار بودند و به همین دلایل از مطرح کردن مطالب خرافی، دروغ و بی‌اساس پرهیز می‌کردند. مردمی که در مجالس این افراد شرکت می‌کردند، بعد از هر جلسه این احساس را داشتند که اخلاق و رفتارشان به خلق و خوی دینی تا حدودی نزدیک‌تر شده و با راه و رسم شهدای کربلا آشناتر شده‌اند. خوشبختانه هنوز هم از این قبیل مداحان در جامعه حضور دارند و علیرغم رواج یافتن شیوه‌های انحرافی جدید، آنها به راه اصیل خود می‌روند و آثار و برکات این کار را نیز در میان مردم بر جای می‌گذارند.
....‏انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:25 ب.ظتوسط سازمان بازرسی کل کشور
همایش مبارزه با فساد فردا برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: همایش مبارزه با فساد به مناسبت 9 دسامبر روز جهانی مبارزه با فساد، صبح فردا در سازمان بازرسی کل کشور برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: همایش مبارزه با فساد فردا برگزار می‌شود

 به گزارش خبرنگار قضایی فارس، همایش مبارزه با فساد به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد (9 دسامبر) به همت سازمان بازرسی کل کشور برگزار می‌شود.

در این همایش که صبح فردا از ساعت 8:30 در محل این سازمان برگزار می‌شود مسئولان دستگاه‌ قضایی و نهادهای مرتبط در مبارزه با فساد حضور خواهند داشت.
انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:25 ب.ظمخالفت فرانسه با دستیابی عربستان به «سلاح هسته‌ای»

خبرگزاری فارس: پس از اظهارات اخیر رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان سعودی مبنی بر این‌که کشور متبوعش برای دستیابی به «سلاح هسته‌ای» تلاش می‌کند، فرانسه با این درخواست مخالفت کرد.

خبرگزاری فارس: مخالفت فرانسه با دستیابی عربستان به «سلاح هسته‌ای»

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، تنها چند روز پس از اظهارات ترکی الفیصل مبنی بر تلاش کشور متبوعش جهت دستیابی به «سلاح هسته‌ای» دولت فرانسه به ریاض یادآوری کرد که عربستان متعهد شده درصدد دستیابی به سلاح هسته‌ای نباشد.

دوشنبه هفته گذشته ترکی الفیصل در کنفرانسی موسوم به کنفرانس "خلیج (فارس) و جهان" در ریاض از به شکست منجر شدن تلاش‌های عربستان جهت قانع کردن ایران از دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای سخن گفته بود.

رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان سعودی راه حل این مشکل را دستیابی عربستان به این سلاح عنوان کرده بود.

پس از انتشار این خبر رومن نادال، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه تاکید کرد که عربستان متعهد به عدم دستیابی به سلاح هسته‌ای است و به همین دلیل نمی‌تواند هیچ‌گونه سلاح یا تجهیزات مرتبط با تسلیحات هسته‌ای در اختیار داشته باشد.

این درحالی است که روز گذشته وزیر تجارت و صنایع عربستان سعودی از سرمایه‌گذاری 100 میلیارد دلاری این کشور برای احداث 16 نیروگاه هسته‌ای سخن گفته بود.
 
انتهای پیام/++
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:25 ب.ظتغییر خط هوایی و تاخیر در سفر به مادرید
در هواپیمای بارسلونا موش پیدا شد!

خبرگزاری فارس: به خاطر پیدا شدن موش در هواپیمای بارسلونا و تغییر خط هوایی به دستور باشگاه سفر آبی و اناری پوشان به مادرید با تاخیر انجام شد.

خبرگزاری فارس: در هواپیمای بارسلونا موش پیدا شد!

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از مارکا اسپانیا، بازرس ویژه باشگاه بارسلونا که معمولا پیش از اردو از امکانات هواپیماها و هتل‌ها بازدید می‌کند، روز گذشته در هواپیمای اختصاصی باشگاه بارسلونا و در بسته‌بندی‌های مهر و موم شده چند موش دیده و این مسئله را به مقامات ارشد باشگاه گزارش کرده است.
این خطر وجود دارد که غذاهای این پرواز نیز مسموم باشند و باشگاه در این باره به شدت نگران بوده است.
(به نقل از خبرنگار کادناسر) همین خط هوایی با همین هواپیما دو روز قبل از مالابو (گینه استوایی) بلند شده و در فرودگاه بارسلونا نشسته تا بازیکنان باشگاه بارسلونا را به مقصد باراخاس در مرکز مادرید منتقل کند.
انتهای پیام/آ
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:24 ب.ظمدیر کل امداد هوایی سازمان امداد و نجات هلال احمر خبر داد
تمرین پرواز شبانه برای کسب آمادگی خلبانان بالگردهای امداد هوایی

خبرگزاری فارس: مدیر کل امداد هوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از تمرین پرواز شبانه خلبانان بالگردهای امداد هوایی به صورت ماهانه خبر داد.

خبرگزاری فارس: تمرین پرواز شبانه برای کسب آمادگی خلبانان بالگردهای امداد هوایی

کاپیتان اسماعیل وحید در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس؛ با اشاره به تمرین دو فروند بالگرد امدادی MI17 برای پروازهای شبانه اظهار داشت: در این راستا خلبانان سازمان امداد و نجات با بالگردهای امدادی هر ماه حداقل یک پرواز امدادی در شب را تمرین خواهد کرد.

وی افزود: در کشورهای پیشرفته بالگردهای امدادی امکانات دید در شب دارند و ما نیز در این راستا با تجهیز به امکانات پرواز در شب کمک‌رسانی و عملیات‌های امدادی را انجام خواهیم داد.

وحید با بیان اینکه در حال حاضر تمرین پروازی بالگرد‌های امدادی در شب از یک فرودگاه مبدأ به فرودگاه مقصد صورت می‌پذیرد، خاطرنشان کرد: پرواز بالگردهای امدادی در شب می‌تواند در ارائه خدمات امدادی به آسیب‌دیدگان حوادث به دلیل اهمیت زمان امدادرسانی بسیار موثر واقع شود.
انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:24 ب.ظسخنگوی ارتش آمریکا در عراق:
نظامیان آمریکایی طبق برنامه از عراق خارج می‌شوند

خبرگزاری فارس: ارتش آمریکا در عراق اعلام کرد که دولت این کشور به عقب‌نشینی کامل از عراق طبق جدول زمانی تعیین شده متعهد است.

خبرگزاری فارس: نظامیان آمریکایی طبق برنامه از عراق خارج می‌شوند

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری السومریه، "جفری بوکانان" سخنگوی ارتش آمریکا در بیانیه‌ای در خصوص عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از عراق گفت: آمریکا به عقب‌نشینی کامل از عراق طبق برنامه تعیین شده پایبند است.
 
وی در ادامه افزود: ۷۵۰۰ نظامی آمریکایی در عراق باقی مانده‌اند و ۱۷۰ هزار نظامی عراق را ترک کرده‌اند. نظامیان باقیمانده در عراق در ۵ پایگاه آمریکایی مستقر هستند و این در حالی است که قبل از آغاز عقب‌نشینی نظامیان آمریکایی از عراق، این نظامیان در ۵۰۵ پایگاه آمریکایی در عراق مستقر بودند.
 
بوکانان تصریح کرد: آمریکا میلیون‌ها تجهیزات نظامی را به خارج از قلمرو عراق منتقل کرده است و از نیروهای امنیتی عراق می‌خواهیم تا سفارت ما در عراق را همچون هر کشوری که این کار را انجام می‌دهد، مورد حفاظت قرار دهد.

بر اساس این گزارش، "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا در ۲۱ اکتبر سال جاری میلادی تضمین داد که ارتش آمریکا در عراق در حین اواخر تعطیلات سال به خانه بازمی‌گردد.
انتهای پیام/ف.ص
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:24 ب.ظدر پی اعمال تحریم‌های متقابل با سوریه؛
ترکیه به دنبال گذرگاه جایگزین سوریه برای صادرات کالا به خلیج فارس است

خبرگزاری فارس: وزیر گمرک و تجارت ترکیه اعلام کرد که آنکارا به دنبال اعمال تحریم‌ها علیه سوریه در جستجو برای یافتن گذرگاه جایگزین سوریه برای صادرات کالاهای ترکیه به کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

خبرگزاری فارس: ترکیه به دنبال گذرگاه جایگزین سوریه برای صادرات کالا به خلیج فارس است

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، حیاتی یازیجی وزیر گمرک و تجارت ترکیه در پاسخ به سوال خبرنگاران در زمینه بسته شدن مرز این کشور با سوریه در منطقه نصیبین واقع در استان ماردین، بدون اشاره به تشدید تنش در روابط دو کشور گفت که دولت دمشق اعلام کرده که به دلیل مسائل فنی برخی مرزهای گمرکی خود با ترکیه را بسته است و لذا دولت ترکیه قصد دارد تا صادرات خود را که قبلا از طریق سوریه به سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس انجام می‌داد، این بار از طریق بندر اسکندرون به بنادر جده و عقبه و نیز از طریق خاک کشورهای عراق و اردن به کشورهای حاشیه خلیج فارس صورت دهد.

یازیجی اوغلو همچنین اظهار داشت که دولت آنکارا موافقتنامه تجارت آزاد با سوریه، که چندی پیش از سوی دولت دمشق و در واکنش به تحریم های یک جانبه دولت آنکارا به حالت تعلیق درآورده شده بود، را به حالت تعلیق درآورده اند. وی در بخش دیگری از اظهارات خود بار دیگر تاکید کرد که مردم سوریه تحت تاثیر تحریم‌های ترکیه علیه این کشور قرار نمی‌گیرند.

وزیر گمرک و تحارت ترکیه در پاسخ به سوالی در زمینه قطع کامل روابط با سوریه نیز خاطرنشان کرد که با کشوری که 833 کیلومتر مرز مشترک داریم، نمی‌توانیم رابطه خود را به یکباره قطع کنیم.

انتهای پیام/ی
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:24 ب.ظبا کسب برتری مقابل رودهن و قائمشهر؛
پست بانک قم قهرمان لیگ برتر کبدی ساحلی کشور شد

خبرگزاری فارس: تیم کبدی پست بانک قم موفق به کسب مقام قهرمانی نخستین دوره رقابت‌های لیگ برتر کبدی ساحلی باشگاه‌های کشور شد.

خبرگزاری فارس: پست بانک قم قهرمان لیگ برتر کبدی ساحلی کشور شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، کبدی‌کاران تیم پست بانک قم در نخستین تجربه حضور خود در مسابقات لیگ برتر کبدی ساحلی مردان باشگاه‌های کشور شاخص‌ترین تیم رقابت‌ها بودند و با عملکردی کم نظیر قهرمان این مسابقات شدند.
مردان کبدی کار تیم پست بانک قم بعد از اینکه با کسب برتری مقابل رقبای خود نیمی از راه قهرمانی در پیکارهای لیگ برتر کبدی ساحلی مردان باشگاه‌های کشور را پیمود، در دور برگشت نیز موفقیت آمیز عمل کرد و قاطعانه بر سکوی قهرمانی ایستاد.
بعد از اینکه دور رفت از مرحله نهایی نخستین دوره مسابقات لیگ برتر کبدی ساحلی مردان باشگاه‌های کشور به مدت دو روز به میزبانی تهران با قهرمانی تیم کبدی مردان پست بانک قم به پایان رسید، کبدی‌کاران تیم پست بانک قم دور برگشت را نیز با موفقیت پشت سر گذاشتند.
کبدی‌کاران تیم پست بانک قم هر سه پیروزی دلچسبی را که در دیدارهای دور رفت مرحله نهایی مسابقات نخستین دوره لیگ برتر کبدی ساحلی باشگاه های کشور به دست آوردند، در دور برگشت نیز این پیروزی‌ها را تکرار کردند و به مقام قهرمانی دست یافتند.
تیم کبدی پست بانک قم در نخستین مسابقه خود در بازی های دور برگشت مرحله نهایی مقابل تیم کبدی رودهن قرار گرفت و در پایانی جدالی کاملا برتر و درخشان توانست حریف را با نتیجه 46 بر 36 شکست داده و روند کسب نتایج خوب خود را ادامه دهد.
کسب برتری در جدال با تیم کبدی ساحلی رودهن تهران سبب شد تا تیم پست بانک قم با روحیه‌ای بسیار خوب در دومین مسابقه خود مقابل تیم کبدی هیئت قائمشهر قرار بگیرند که در نهایت این مسابقه نیز با برتری قاطع 56 بر 33 تیم پست بانک قم به پایان رسید.
با دو نتیجه برتری مقابل تیم‌های کبدی رودهن و هیئت قائمشهر، عملا قهرمانی تیم کبدی پست بانک قم در مسابقات لیگ برتر کبدی ساحلی کشور قطعی شد اما کبدی‌کاران تیم پست بانک قم در سومین مسابقه خود با حساب 47 بر 26 تیم تختی تهران را بردند تا قهرمانی درخشانی داشته باشند.
بعد از کسب نتایج بسیار خوب در مسابقات مرحله گروهی که در تهران و ساری برگزار شد، تیم کبدی مردان پست بانک قم در دور رفت مرحله نهایی و در نخستین دیدار خود در مرحله نهایی این پیکارها نیز تیم کبدی ساحلی رودهن تهران را با حساب 47 بر 32 شکست دهند.
به دست آوردن این پیروزی در جدال با تیم کبدی ساحلی رود‌هن انگیزه بازیکنان تیم کبدی ساحلی پست بانک قم را برای دومین مسابقه بیشتر کرد و آنها در دیداری حساس‌تر از مسابقه با رودهن، این بار مقابل تیم هیئت کبدی قائمشهر 50 بر 34 با شکستی سنگین مواجه کرده و دومین بازی خود را نیز با پیروزی پشت سر بگذارند.
سومین مسابقه تیم کبدی پست بانک قم در دور رفت از مرحله نهایی مسابقات لیگ برتر کبدی ساحلی مردان باشگاه‌های کشور مقابل تیم کبدی تختی تهران میزبان رقابت‌های این مرحله برگزار شد که این مسابقه با برتری46 بر 24 تیم پست بانک قم به پایان رسید.
انتهای پیام/ج20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:24 ب.ظانتقاد یک نشریه مطرح تاجیک به بیانیه شورای علمای دولتی؛
شورای علمای دولتی تاجیک در برابر بدعت‌های اصلی واکنش نشان دهد

خبرگزاری فارس: نشریه مشهور دوشنبه در انتقاد از بیانیه شورای علمای تاجیک و واکنش آنان به برگزاری مراسم سوگواری عاشورا، نسبت به سکوت علمای دولتی در بدعت‌های آشکاری که جامعه امروز تاجیکستان را فرا گرفته است، اظهار تاسف کرد.

خبرگزاری فارس: شورای علمای دولتی تاجیک در برابر بدعت‌های اصلی واکنش نشان دهد

 به گزارش فارس، هفته‌نامه "ملت" که یکی از نشریه‌های مشهور تاجیکستان است، در شماره اخیر خود با اشاره به بیانیه انتقادی شورای علمای اسلامی تاجیکستان از برگزاری مراسم عزاداری محرم در یکی از مساجد این کشور، نوشت: اگر عزاداری برای شهادت حضرت حسین بدعت و خارج از اعتقادات مذهب حنفی است، پس آیا تجلیل همه‌ ساله از میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) در کشوری که 98 درصد جمعیت آن مسلمان است و انتخاب این روز به عنوان آغاز سال نو همراه با برگزاری جشن‌های باشکوه در سراسر کشور، برای پیروان اسلام جایز است؟
 
نویسنده این مطلب با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم در برخی از کشورهای اسلامی و به‌خصوص در میان مسلمانان اهل تشیع، آورده است: در مسجد "محمدیه" ناحیه وحدت که در میان مردم با نام مسجد "ایشان نورالدین" معروف است، به مناسبت شهادت نوه پیامبر اسلام، امام حسین (ع) مراسم عزاداری برپا شد که به دنبال آن شورای علمای اسلامی تاجیکستان، با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را "اغوای توره‌جانزاده‌ها" ارزیابی کرد و از نهادهای مربوطه خواست تا این موضوع را از نگاه حقوقی مورد ارزیابی قرار دهند.
 
این نشریه تاجیک نوشته است: به این موضوع که نهادهای مربوطه این تقاضای شورای علما را چگونه خواهند پذیرفت و چه ارزیابی حقوقی از عزاداری توره‌جانزاده‌ها در رابطه با شهادت فرزند پیامبر خدا خواهند داشت، کاری نداریم، ولی سوال از شورای علمای اسلامی تاجیکستان این است که اگر عزاداری برای شهادت حضرت حسین (ع) بدعت و عملی بیرون از اعتقادات مذهب حنفی است، پس آیا تجلیل همه‌ ساله از میلاد حضرت مسیح (ع) و تعیین آن روز به عنوان آغاز سال نو برای کشوری که 98 درصد جمعیت آن مسلمان است و برگزاری مراسم جشن و شادی با شکوه، برای پیروان اسلام جایز است؟
 
"ملت" افزوده است: ولی اگر تجلیل از میلاد حضرت عیسی مسیح بدعت است، پس چرا شورای علمای اسلامی در راستای جلوگیری از تجلیل پرشکوه آن فتوایی صادر نمی‌کند؟ چنانچه بدعت نیست، پس چرا یاد شهادت فرزند پیامبرمان ناروا است؟
 
در ادامه مطلب این هفته‌نامه با‌نفوذ چاپ دوشنبه آمده است: آیا موضع‌گیری اخیر شورای علمای اسلامی تاجیکستان مبنی بر ممنوع دانستن برگزاری مراسم عزاداری نوه پیامبر (ص) و تفرقه‌انگیز خواندن یاد شهادت حضرت حسین (ع)، کدورت خاطر برادران بدخشانی اسماعیلی‌ مذهب ما را که در کشورمان و در کنارمان زندگی کرده و بیش از 200 هزار نفر جمعیت دارند را به دنبال نخواهد داشت؟
 
ملت در رابطه به این موضوع، گفت‌وگویی با "حاج‌اکبر توره‌جان‌زاده" انجام داده که تورجانزاده در این گفت‌وگو، بیانیه شورای علمای اسلامی تاجیکستان را بیانیه‌ای سفارشی دانسته و افزوده‌ است برخی از اعضای شورای علما اصلاً از وجود چنین بیانیه‌ای اطلاع نداشته‌اند.
 
این شخصیت مطرح اسلامی تاجیکستان در ادامه خاطرنشان کرده است: آیا در تاجیکستان از اهل سنت و از پیروان اسماعیلیه کسی وجود دارد که مخالف یاد فاجعه شهادت حضرت حسین (ع) باشد؟ مردم تاجیک همیشه فرزند حسین را دوست ‌داشته و امروز هم دوست دارند و تقریبا در همه خانواده‌های تاجیکان نام حسن و حسین وجود دارد ولی هیچ کسی فرزند خود را یزید نام ‌گذاری نکرده است. 
  
این عالم دینی تاجیک تصریح کرد: همیشه به منظور پند گرفتن از تاریخ و جلوگیری از تفسیر سوء دشمنان، از شهادت حضرت حسین (ع) به عنوان فاجعه تاریخ اسلام، برای جوانانمان خواهیم گفت و از آن یاد خواهیم کرد.

هفته گذشته، شورای علمای تاجیکستان با انتشار بیانیه‌ای از اقدام برادران "توره‌ جان زاده" در برگزاری مراسم عزاداری عاشورا انتقاد کردند.

در این بیانیه که در سایت "خاور" پایگاه رسمی دولت تاجیکستان منتشر شد، برگزاری این مراسم برای اهل سنت بیگانه و عزاداری جمعی از مسلمانان در مسجد "محمدیه" که متعلق به خانواده برادران توره ‌جانزاده است، گامی برای ایجاد تفرقه در جامعه تاجیکستان عنوان شده است.

انتهای پیام/م
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:24 ب.ظمهمترین عناوین برخی روزنامه‌های صبح امروز کشور

خبرگزاری فارس: برخی روزنامه‌های صبح امروز کشور مهمترین عناوین خود را به موضوعات زیر اختصاص دادند.

خبرگزاری فارس: مهمترین عناوین برخی روزنامه‌های صبح امروز کشور

* جهان اقتصاد
- ارزیابی وزیر اقتصاد از یکسال اجرای هدفمندی‌ یارانه‌ها: رژیم اقتصادی کشور باید اصلاح شود
- رئیس سازمان بازرسی کل کشور: صاحبان قدرت مسیر نقدپذیری را هموار کنند
- عرضه انبوه سکه و شمش طلا تا حذف حباب
- 400 هزار تومان مزد یک شب خوابیدن پشت در بانک است: رانت کلان سکه از کارگشایی تا بورس

* وطن امروز
- حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی: شکار هواپیمای جاسوسی آمریکا مزد عزاداری مردم بود
- استقلال با برد 3 بر صفر در نیمه نهایی جام حذفی: پرسپولیس حذف استیلی رفت
- ناکامی یورو در دستیابی به توافق جامع؛ سارکوزی: خطر فروپاشی اروپا بسیار جدی است

* تهران امروز
- جدال دو وزارتخانه اقتصادی
- آتش‌بازی استقلال در آزادی
- رونمایی از پهپاد در جنگ سرد ایران و آمریکا
- صف‌آرایی موافقان و مخالفان چند همسری

* بانی فیلم
- ادامه افتخار‌آفرینی‌های فیلم فرهادی: اسکار 2012 با سیمین و نادر همراه می‌شود؟
- پایان فیلمبرداری «نارنجی‌پوش» داریوش مهرجویی
- احمدرضا درویش عنوان کرد: وضعیت نامطلوب مدیریت اقتصاد و ممیزی سیما
- پخش سریال جدید شبکه یک از دوشنبه: سیروس مقدم با «تاثریا» بیست می‌گیرد!

* ملت ما
- «ملت‌ما» بررسی می‌کند: چالش‌های امنیتی انتخابات مجلس
- ارزیابی وزیر اقتصاد از هدفمندی یارانه‌ها پس از یک سال: شیوه‌های اداره کشور درست نبوده است
- اعلام آمادگی انگلیس برای گفت‌وگو با ایران
- آمریکا و آلمان برای دیکتاتور ویزا صادر کردند: ضرب‌الاجل یک هفته‌ای با صالح برای ترک یمن

* سیاست روز
- در اختیارگیری مقتدرانه پهپاد جاسوسی آمریکا: پنتاگون مقهور اقتدار سپاه
- اوج‌گیری سرکوب با تشدید قیام مردم بحرین: اللؤلؤ بار دیگر خواب آل‌خلیفه را آشفته کرد
- سیستم‌های گرمایشی مدارس برای عقد بوق است: لطفا به جان دانش‌آموزان بازی نکنیم
- استقلال 3 - پیروزی صفر: قصه استیلی به سر رسید

* جوان
- حیرت رسانه‌های غرب از زمینگیر شدن «جانور قندهار» ادامه دارد: نوبت زمینگیر کردن دیپلماسی آمریکاست
- «فیلم» در سینمای ایران چگونه ساخته می‌شود: کارگردانان مشغول کارند؟!
- رشد فزاینده کلاهبرداری‌های اینترنتی: 3 حقه کلاهبرداری از داوطلبان کنکور
- استقلال 3 - پرسپولیس صفر: 3 گل برای استعفای استیلی کافی بود

* مردم‌سالاری
- طی نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل صورت گرفت: اعتراض ایران به آمریکا
- مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی: پرسپولیس توسط استیلی تحقیر شد
کواکبیان در جمع نمازگزاران جمعه سرخه: فرود هواپیمای جاسوسی آمریکا بیانگر پیروزی مقتدرانه ایران است
- اوباما: همه گزینه‌ها در قبال ایران روی میز است

* همشهری
- اختلاف شدید اعضای اتحادیه اروپا در پی تب یورو
- اعتراف آمریکا به شکست اطلاعاتی در برابر ایران
- وداع تلخ استیلی با نیمکت‌ دوست‌داشتنی: اشک‌های سرخ، لبخندهای آبی
- پیش‌شماره تلفن شهرستان‌های تهران تغییر کرد

* دنیای اقتصاد
- تازه‌ترین آمار رسمی برای سال گذشته نشان می‌دهد: صعود رشد از نردبان مسکن مهر
- فعالان اقتصادی بیانیه دادند: دفاع از طرح فضای کسب و کار
- مذاکرات یورو در بن‌بست
- رونمایی از هواپیمای جاسوسی آمریکا

* ایران
- گزارش ایران از تداوم اعتراضات کارشناسان و مسئولان به طرح فضای کسب و کار: طرح سیاسی اتاق بازرگانی را متوقف کنید
- استعفا پس از باخت دربی 73
- فروش 45 فیلم تنها تا آذرماه از 17 میلیارد تومان گذشت: پرفروش‌ترین سال سینما فرا می‌رسد
- در پی دخالت آمریکا در انتخابات دومای روسیه رخ داد: جدال بی‌سابقه اوباما و پوتین

* جام جم
- کارنامه موفق رسانه ملی در دهه محرم
- برد شیرین استقلال؛ استیلی استعفا کرد
- تصاویری که آمریکا را غافلگیر کرد
- آیت‌الله مقتدایی، مدیر حوزه علمیه قم: برنامه‌های صدا و سیما موجب ترویج فرهنگ عاشورا شد

* شرق
- بهمنی به بانک‌ها دستور داد: عرضه نامحدود ارز به وارد کننده‌ها
- استقلال با ۳ گل فاتح «داربی» حذفی شد: تیر خلاص مظلومی به استیلی
- گفت‌وگوی «شرق» به سیدمحمد صدر: برابر دانستن حق رای کشورها بازی با کلمات است
- گزارش «شرق» از کنگره جهانی نفت و موضع مدیر شرکت نفت ایتالیا: شک دارم اروپا نفت ایران را تحریم کند

* رسالت
- بازتاب رونمایی از پهباد آمریکایی در رسانه‌های غرب
- سارکوزی: خطر فروپاشی اروپا هرگز تا این حد جدی نبوده است
- پوتین: آمریکا ناآرامی انتخاباتی در روسیه را کلید زد
- غنیمتی ارزشمند در جنگ الکترونیک با آمریکا: جانور قندهار در دام جنگال ایران

* جمهوری اسلامی
- شبکه‌های خبری غرب اعتراف کردند: شکار هواپیمای جاسوسی سیا کابوس مقامات اطلاعاتی آمریکا
- چند تن از نمایندگان مجلس عنوان کردند: قوه قضائیه در بررسی پرونده اختلاس تسلیم فشار نشود
- مخالف خوانی انگلیس باعث شد:‌شکست اتحادیه اروپا در دستیابی به توافق برای نجات یورو
- فرمانده هوافضا سپاه تشریح کرد: نحوه کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکا توسط ایران

* کیهان
- بازتاب پیروزی بزرگ ایران در جنگ الکترونیک: خبر اول دنیا، ضرب شست اطلاعاتی ایران به آمریکا
- فرزین: سامانه هدفمندی‌ یارانه‌ها برای متولدین جدید به روز می‌شود
- حمله پلیس به معترضان وال‌استریت در شهرهای آمریکا
- پایان بی‌نتیجه نشست بروکسل ابراز نگرانی به جای ارائه راه حل

* هفت صبح
- بدرقه مرد ساده‌دل با 3 گل
- پرسودترین «شب‌خوانی» تاریخ!
- جزئیات تکنولوژیک جانور قندهار
- رشد هولناک قربانیان گازگرفتگی

* جهان صنعت
- آغاز فعالیت بازار پس از تعطیلات 5 روزه: آیا سکه از «دستور» بانک مرکزی تمکین می‌کند
- جنجال بر سر مجوز واردات مرغ بالا گرفت
- شگفتی کارگران از اظهارات وزیر اقتصاد: سفره‌هایمان کوچک‌تر شد
- استقلال 3 - پرسپولیس صفر؛ پیروزی در دربی و صعود به یک چهارم جام حذفی

* حمایت
- با فرونشاندن هواپیمای جاسوسی ایالات متحده در مرزهای شرقی کشورمان رخ داد؛ آمریکا مبهوت قدرت الکترونیکی ایران
- برپایی عزاداری سیدالشهدا(ع) در حضور رهبر معظم انقلاب
- دربی 73 هم آبی ماند
- معاون اول قوه قضائیه با اشاره به جنایت‌های آمریکا علیه بشریت: دادگاه بین‌المللی آمریکا را محاکمه کند

* تفاهم
- آخرین روز پرداخت جریمه‌ها
- فرصتی که تا چهار سال دیگر تکرار نمی‌شود: مشاهده ماه‌گرفتگی در سراسر کشور
- بازگشت رونق به تالار شیشه‌ای
- در 9 ماهه 2011 انجام شد: واردات 764 میلیون دلار برنج به کشور
انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-03:38 ب.ظفصل گذشته به دلیل میانگین گل راهی پلی‌آف نشدیم
قاسمی: عملکرد خوب لوله آ.اس ادامه دارد

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم بسکتبال لوله آ.اس شیراز گفت: قرار گرفتن در جایگاه هشتم در نیم فصل اول راضی‌کننده بود و سعی می‌کنیم در نیم‌فصل همین عملکرد را ادامه دهیم.

خبرگزاری فارس: قاسمی: عملکرد خوب لوله آ.اس ادامه دارد

مسعود قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد پیروزی 72 بر 44 برابر شهرداری گرگان اظهار داشت: بازیکنانمان زحمت زیادی کشیدند و اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم باید بگوییم که تیم گرگان به دلیل اینکه دیر به شیراز رسیده بود و تمرین نداشت، نتوانست که خوب ظاهر شود. 

وی ادامه داد: قصد داشتیم فاصله امتیازات را زیاد نکنیم، اما به دلیل اینکه فصل گذشته به دلیل میانگین گل نتوانستیم به پلی‌آف برویم، تصمیم گرفتیم فاصله امتیاز را زیاد کنیم.

سرمربی تیم بسکتبال لوله آ.اس گفت: قرار گرفتن در جایگاه هشتم در نیم فصل اول راضی‌کننده بود. سعی می‌کنیم در نیم‌فصل دوم هم همین عملکرد را ادامه دهیم و راهی پلی‌آف شویم.
قاسمی خاطرنشان کرد: تا روز سه‌شنبه تمریناتمان تعطیل است و سعی می‌کنیم از فرصت تعطیلات نیم‌فصل بهترین استفاده را ببریم و برای نخستین بازی مقابل دانشگاه آزاد آماده شویم.
انتهای پیام/خ
تاریخ آخرین ویرایش:- -
  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات