:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 21 آبان 1390-08:49 ب.ظدست رد اتحادیه عرب به سینه مخالفان خارج‌نشین بشار اسد

خبرگزاری فارس: مخالفان خارج‌نشین سوریه تحت عنوان «شورای ملی سوریه» از اتحادیه عرب خواستند عضویت سوریه در این سازمان تعلیق شود اما اتحادیه عرب را رد هرگونه تشدید سیاست علیه دمشق، برررسی این امر را بعید دانست.

خبرگزاری فارس: دست رد اتحادیه عرب به سینه مخالفان خارج‌نشین بشار اسد

به گزارش فارس، اتحادیه عرب در آستانه نشست امروز خود برای بررسی بحران سوریه اعلام کرد که قرار نیست تصمیم‌هایی برای تشدید فشار بر سوریه اتخاذ شود.

احمد بن حلی معاون نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب اتخاذ هر گونه تصمیم برای مجازات سوریه را بعید دانست و درخواست مخالفان خارج‌نشین سوریه موسوم به «شورای ملی سوریه» مبنی بر به تعلیق در آوردن عضویت سوریه را رد کرد.

احمد بن حلی در گفت‌وگو با الجزیره هرگونه تصمیم برای تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب را بعید دانست و تاکید کرد که طرح کمیته عربی اتحادیه عرب برای سوریه «هنوز در ابتدای راه خود است».

بن حی افزود: طرح هنوز برقرار است ولی تصمیم محکم، پایداری، تلاش و پایبندی امنیتی از طرف سوریه و برخی طرف‌های دیگر که سقف توقعات را بالا می‌برند و دیدگاه سیاسی روشنی ندارند، می‌طلبد.
 
معاون دبیر کل اتحادیه عرب در عین حال درباره «بسته شدن درها روی طرح اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه چه از طریق تعلیق عضویت سوریه چه از طریق بستن در روی طرف‌های معین سوری» هشدار داد و اعلام کرد که که این امر باب‌های دیگر از جمله دخالت بیگانگان را باز می‌کند.

در همین ارتباط، دمشق با ارسال یادداشتی رسمی به اتحادیه عرب آمادگی خود برای همکاری با اتحادیه عرب برای حل بحران خود را اعلام کرد.

یوسف احمد نماینده دائم سوریه در اتحادیه عرب اعلام کرد که صبح روز جمعه یادداشت رسمی کشورش را به دبیرخانه اتحادیه عرب تحویل داده است که در آن از طرح اتحادیه استقبال و بر همکاری کامل دمشق با سفر هیئتی از این اتحادیه به سوریه تاکید شده است.

انتهای پیام/.++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000534تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic