:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 21 آبان 1390-11:57 ق.ظعضو کمیته قیمت‌گذاری خودرو در گفت‌وگو با فارس:
7 شرکت تقاضای تغییر قیمت خودرو داده‌اند

خبرگزاری فارس: عضو کمیته قیمت گذاری خودرو گفت: برای جلسه این کمیته که در هفته جاری برگزاری می‌شود 7 شرکت تقاضای تغییر قیمت داده‌اند.

خبرگزاری فارس: 7 شرکت تقاضای تغییر قیمت خودرو داده‌اند

شهرام میرآخرلو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: کمیته خودرو از وزارت صنایع به سازمان حمایت منتقل شده است و سازمان حمایت دبیر و رئیس این کمیته است و رئیس سازمان استاندارد، رئیس سازمان گسترش، معاون بازرگانی داخلی، دبیر انجمن ملی حمایت از مصرف‌کنندگان، نمایندگان خودروسازها بدون حق رأی، انجمن خودروسازان با رأی و انجمن قطعه‌سازان با رأی و همچنین مسئول امور تولید، تجارت و توزیع وزارت صنایع عضو این کمیته هستند.
وی با تأکید بر اینکه در کمیته خودرو فقط بحث قیمت مطرح نیست و مواردی مانند خدمات پس از فروش، قراردادهای یک طرفه و رقابتی شدن بازار خودرو و کنترل میزان عرضه و تقاضا در دستور کار قرار دارد، گفت: یکی از مهمترین مسائلی که در این کمیته مطرح است بحث کارشناسی درباره تعرفه واردات خودرو است چرا که با توجه به حجم سرمایه‌گذاری‌ها و حضور بخش خصوصی و لزوم رقابتی‌ شدن بازار ضرورت دارد تا در خصوص تعرفه مؤثر واردات خودرو تصمیم‌گیری شود و یک بار برای همیشه در این خصوص تعیین تکلیف شود.
وی افزود: نباید دیوار تعرفه‌ای و ضوابط فنی بگذاریم و تولید‌کننده داخلی الزاماتی نظیر ترمز ABS‌ و کیسه هوا را به عنوان آپشن قرار داده و پول آن را از مصرف‌کننده بگیرد.
این عضو کمیته خودرو گفت: آقای غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز معتقد به آزادسازی قیمت با پیش شرط ایجاد رقابت در بازار خودرو هستند.
وی افزود: 7 شرکت مدیران خودرو، بهمن، آمیکو، ارس خودرو، ایران خودرو دیزل، سایپا دیزل و پارس خودرو برای خودرو تندر 90 تقاضای تغییر قیمت داده‌اند.
میرآخرلو گفت: در ماه اخیر افزایش قیمت به وجود آمده در خصوص برخی خودروها را با کنترل موجودی انبارها تنظیم کرده و رانت بازار را از بین بردیم.
انتهای پیام/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900820000689تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic