:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 21 آبان 1390-11:57 ق.ظمدیر مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران در گفت‌وگو با فارس:
تهرانی‌ها امسال 211 روز هوای سالم را تجربه کرده‌اند

خبرگزاری فارس: مدیر مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران گفت: تهرانی‌ها در 7 ماهه اول امسال بدون در نظر گرفتن پارامتر PM2.5 (ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون) یک روز پاک، 211 روز سالم، 3 روز ناسالم و یک روز بسیار ناسالم را تجربه کردند.

خبرگزاری فارس: تهرانی‌ها  امسال 211 روز هوای سالم را تجربه کرده‌اند

محمد رستگاری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص وضعیت هوای تهران در 7 ماهه اول سال اظهار داشت:‌ سازمان محیط زیست برای تعیین آلودگی هوای شهر تهران 5 پارامتر عمده را که شامل منواکسیدکربن، اُزن، دی‌اکسیدنیتروژن، دی‌اکسیدگوگرد، ذرات معلق کمتر از 10 میکرون و ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون می‌شود، در نظر می‌گیرد.

وی ادامه داد: از نظر منواکسیدکربن در 7 ماهه اول امسال 210 روز پاک و 15 روز سالم داشته‌ایم ضمن اینکه در خصوص پارامتر اُزن 173 روز پاک و 43 روز سالم را تجربه کرده‌ایم.

رستگاری افزود: از لحاظ پارامتر دی‌اکسیدنیتروژن 16 روز پاک و 200 روز سالم را تجربه کرده‌ایم همچنین در زمینه دی‌اکسیدگوگرد 215 روز پاک و یک روز سالم داشته‌ایم.

مدیرکل مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران گفت: از نظر ذرات معلق کمتر از 10 میکرون 24 روز پاک، 188 روز سالم، 3 روز ناسالم و یک روز بسیار ناسالم را تجربه کرده‌ایم همچنین در خصوص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در این 7 ماه (پایان مهر) روز پاکی نداشته‌ایم و 80 روز سالم و 136 روز ناسالم را تجربه کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: شاخص کلی وضعیت هوا تا پایان مهرماه بدون در نظر گرفتن پارامتر PM2.5 (ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون) یک روز پاک، 211 روز سالم، 3 روز ناسالم و یک روز بسیار ناسالم بوده است.

رستگاری بیان کرد: اگر پارامتر ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون را در نظر بگیریم تا پایان مهرماه 80 روز سالم، 135 روز ناسالم و یک روز بسیار ناسالم داشته‌ایم.

-----------------------------------------------------
از ابتدای آبان تا 18 آبان 15 روز سالم داشته‌ایم
-----------------------------------------------------

وی افزود: از ابتدای آبان تا هجدهم آبان‌ماه بدون در نظر گرفتن پارامتر pm 2،5 چهارده روز سالم و 4 روز پاک را تجربه‌کرده‌ایم و با در نظر گرفتن پارامتر ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون 2 روز پاک، 15 روز سالم و یک روز ناسالم را در تهران داشته‌ایم.

مدیر مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران همچنین در خصوص نحوه محاسبه آلودگی هوا اظهار داشت: نحوه محاسبه ما در 8 ماهه اول سال براساس شاخص PSI سنجیده می‌شود که این کمیّت استانداردی است که برای گزارش‌گیری و تعیین میانگین از ایستگاه‌های شهر تهران استفاده می‌شود.

رستگاری در پایان خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری استانداردهای تعیین آلودگی هوا از شاخص PSI به AQI تغییر پیدا می‌کند.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000168تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic