:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

چهارشنبه 2 فروردین 1391-08:58 ق.ظامیرجماعت اسلامی پاکستان:
مردم ایران با برگزاری جشن نوروز، نشان دادند که تسلیم تحریم‌های آمریکا نشده‌اند

خبرگزاری فارس: "سید منور حسن" ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز به ملت مسلمان ایران گفت که مردم ایران و پاکستان با هم برادرند و به رغم فشارهای آمریکا بر "اسلام آباد و تهران"، مردم پاکستان همیشه حامی ایران هستند.

خبرگزاری فارس: مردم ایران با برگزاری جشن نوروز، نشان دادند که تسلیم تحریم‌های آمریکا نشده‌اند

به گزارش خبرنگار خبر گزاری فارس در لاهور، "امیر جماعت اسلامی" پاکستان ضمن تبریک عید باستانی نوروز به ملت غیور ایران، گفت: نوروز واقعه و رویداد مشترکی برای مردم هر 2 کشور است، زیرا فرهنگ ایران و پاکستان ریشه تاریخی مشترکی دارد.

وی افزود: مردم پاکستان و بویژه ساکنان مناطق گیلگت- بلتستان ، پاراچنار و بعضی از مناطق ایالت بلوچستان نیز در همین ایام فرا رسیدن بهار را به طرز باشکوهی جشن می‌گیرند.

سید منورحسن در ادامه گفت: مردم ایران نوروز را با عنوان "عید سال نو" و مردم پاکستان، این روز را با عنوان "جشن بهار"، گرامی می‌دارند.

این شخصیت برجسته پاکستانی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران، تصریح کرد: گرچه آمریکا و همپیمانان وی ایران را تحت فشار اقتصادی شدیدی قرار داده و اوضاع منطقه را نیز وخیم کرده‌اند، اما برگزاری شکوهمند مراسم نوروز در سراسر ایران نشان می‌دهد که ملت ایران همچنان در مقابل دشمن مقاومت می‌کند.

وی تصریح کرد: مردم پاکستان در همه حال همراه ایران هستند و در هر مشکل و سختی از ایران پشتیبانی خواهند کرد و در هیچ مشکلی کشور دوست و همسایه خود را تنها نخواهند گذاشت.

رهبر جماعت اسلامی گفت: آن دسته از اتباع پاکستان که اکنون در ایران زندگی می‌کنند، باید همراه برادران ایرانی خود جشن نوروز را برگزار کنند و نشان دهند که ما با هم برادریم و از یکدیگر پشتیبانی می‌کنیم.

وی در پایان سخنان خود گفت: دولت پاکستان باید با رد کردن درخواست و فشارهای آمریکا، روابط خود را با  جمهوری اسلامی ایران مستحکم کند.

انتهای پیام/م
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic