:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

دوشنبه 29 اسفند 1390-12:13 ب.ظبه دلیل نقص در تجهیزات
کنارگذر جنوبی بومهن ضریب تصادف را افزایش می‌دهد

خبرگزاری فارس: به دلیل کاستی در تجهیزات، نگرانی از ورود رانندگان به کنارگذر جنوبی تازه راه‏اندازی شده بومهن با نزدیکی به ساعات پایانی روز بالا گرفته است.

خبرگزاری فارس: کنارگذر جنوبی بومهن ضریب تصادف را افزایش می‌دهد

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران با توجه به افزایش ترافیک نوروزی در مسیر پرتردد و اغلب همراه با شلوغی تهران ـ شمال در محدوده بومهن، استفاده از دست‏کم یک لاین کنارگذر جنوبی این شهر برای تسهیل در عبور مردم عصر 28 اسفند گشایش یافت.

اما نگرانی‏های مردم و برخی مسئولان از سوانح رانندگی احتمالی در این مسیر بر اثر کاستی برخی تجهیزات با نزدیکی به ساعات پایانی روز افزایش یافته است.

مسیر کنارگذر جنوبی بومهن یکی از خدماتی است که می‏تواند در صورت تکمیل بسیاری از معضلات و یا در اصطلاح، گره‏های کور ترافیکی کنونی شهر بومهن و جاده تهران- شمال را بگشاید؛ اما این کمربندی در بدو افتتاح و در همین یک لاین راه‏اندازی شده با مشکلاتی مواجه است.

فرمانده پاسگاه پلیس راه جاجرود پس از گشایش یک لاین از مسیر کنارگذر جنوبی بومهن در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار کرد: یک لاین از این کمربندی بعد از ظهر یک‏شنبه گشایش یافت.

سید غلام‏علی نوربخش ادامه داد: نگرانی من و مجموعه فرماندهی پاسگاه پلیس راه جاجرود از نزدیکی به ساعات پایانی روز و تردد در تاریکی شب از سوی رانندگان است.

وی ضمن شتاب‏زده خواندن گشایش کنارگذر جنوبی بومهن خاطر نشان کرد: متاسفانه مسئولان امر به صورت "فوری و فوتی" نسبت به افتتاح این کنارگذر اقدام کرده‏اند.

نوربخش تصریح کرد: نظر فرماندهی پاسگاه پلیس راه جاجرود در این خصوص، افتتاح این کمربندی پس از ایام تعطیلات نوروزی بود.

فرمانده پاسگاه پلیس راه جاجرود با اشاره به بخشی از کاستی‏های این مسیر گفت: از جمله نواقص و کاستی‏های کنارگذر جنوبی بومهن می‏توان به کمبود تابلو و علائم رانندگی، نبود سامانه‏های روشنایی، نبود تجهیزات حفاظتی در پل‏های مسیر، نبود چراغ راهنمایی و رانندگی و ... اشاره کرد.

وی رانندگان متخلف را معضلی بزرگ‏تر برای کنارگذر بومهن خواند و افزود: متاسفانه حضور رانندگان متخلفی که طبق عادت روزهای گذشته خود پس از مراجعه به جایگاه سوخت مستقر در این کمربندی، از همان مسیر باز می‏گردند، مشکل‏ساز شده است.

نوربخش ادامه داد: مسئولان امر برای جلوگیری از بروز سوانح احتمالی چند تابلوی ورود‏ ممنوع در این منطقه نصب کرده‏اند.

فرمانده پاسگاه پلیس راه جاجرود اضافه کرد: با توجه به این علائم، رانندگان باید با توجه به بازگشایی این لاین به روی مسافران نوروزی، مسیر خود را پس از سوخت‏گیری به سمت بلوار "کامیون‏داران" تا زمان خروج، ادامه دهند؛ اما متاسفانه برخی این مهم را رعایت نمی‏کنند.

وی افزود: البته این مشکل تا زمان برقراری روشنایی روز به دلیل دید کافی چندان بغرنج به نظر نمی‏رسد؛ اما با نزدیکی به ساعات پایانی و نبود سامانه‏های روشنایی کافی بروز سوانح رانندگی منجر به فوت و جرح در کنارگذر جنوبی بومهن احتمالی بعید نیست.

انتهای پیام/س10/د1000
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic