:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

دوشنبه 29 اسفند 1390-12:12 ب.ظمعاون سازمان تجارت مازندران خبر داد
رشد 60 درصدی صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران

خبرگزاری فارس: معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از رشد 60 درصدی صادرات فرآورده‌های لبنی از مازندران خبر داد.

خبرگزاری فارس: رشد 60 درصدی صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران

مهدی گلچوب امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری گفت: صادرات فرآورده‌های لبنی در 11 ماهه سال 89 رقم 57 میلیون دلار بوده که علاوه بر تحقق این رقم در 11 ماهه 90 بیش از 33میلیون دلار به ارزش 59 درصد افزایش نیز داشته و به رقم حدود 91 میلیون دلار رسید.

وی همچنین افزود از لحاظ وزنی نیز صادرات فرآورده‌های لبنی در 11 ماهه سال 90 نسبت به مدت مشابه سال 89 بیش از 21 درصد رشد داشته است به‌طوریکه از رقم 47 هزار تن به 57 هزار تن افزایش یافت.

وی استعداد استان در تولید و صادرات فرآورده‌های لبنی را بسیار بالا عنوان و اظهار کرد: کشورهای عراق، کویت و عربستان مهم‌ترین بازارهای هدف استان در این بخش است.

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به این موضوع که صنعت لبنیات در کشور و استان به عنوان یکی از صنایع تکمیلی بخش کشاورزی بوده که نقش بسیار مهمی در اشتغال و توسعه اقتصادی ایفا می‌کند، خاطرنشان کرد: فرآورده‌های لبنی یکی از مهم‌ترین محصولات صادراتی استان است.

که در صورت ایجاد کنسرسیوم‌های تولیدی و صادراتی در این بخش می‌توانیم شاهد توسعه این صنعت در استان باشیم.

انتهای پیام/س30
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic