:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

دوشنبه 22 اسفند 1390-10:52 ب.ظاختلاف سیاسی دولت با معارضان شدت یافت
درگیری پلیس موریتانی با دانشجویان به خشونت کشیده شد

خبرگزاری فارس:حمله نیروهای پلیس موریتانی به دانشجویان یک موسسه عالی مطالعات اسلامی در شرق این کشور به مهم‌ترین درگیری سیاسی دولت با معارضان تبدیل شده است.

خبرگزاری فارس: درگیری پلیس موریتانی با دانشجویان به خشونت کشیده شد

به گزارش فارس، پایگاه خبری "الجزیره" گزارش داد پلیس موریتانی بار دیگر با دانشجویان  آموزشگاه عالی مطالعات و تحقیفات اسلامی درگیر شد و تا ساعاتی از شب گذشته به طور پراکنده ادامه داشت.

در این درگیری‌ها ده‌ها دانشجو بازداشت شدند و چندین معترض نیز بر اثر ضربه پلیس زخمی یا بیهوش شدند.

این بحران دو ماه پیش و به دنبال تصمیم مقامات موریتانی برای بستن این انجمن و تبدیل آن به دانشگاهی اسلامی در شرق کشور آغاز شد این تصمیم دولت موریتانی با مخالفت انجمن ملی دانشجویان موریتانی نزدیک به اسلام‌گراها روبه‌رو شد و قبل از اینکه موضوعی صرفا دانشجویی باشد به اصلی‌ترین درگیری سیاسی بین دولت و معارضان در موریتانی تبدیل شد.

درگیری‌های دیروز یکشنبه به دنبال اصرار دانشجویان برای برگزار نشدن امتحانات ترمی این موسسه اسلامی آغاز شد اکثر دانشجویان این امتحانات را که قرار بود از دیروز آغاز شود تحریم کردند و انجمن ملی دانشجویان موریتانی از تصمیم خود برای مقابله با تلاش موسسه برای برگزاری اجباری امتحانات خبر داد.

بر اساس این گزارش، شمار دانشجویان بازداشتی در درگیری‌های دیروز به بیش از ۳۰ نفر رسیده است که برخی از آنها زنانی هستند که به دلیل مخالفت با شرکت در امتحانات و پاره کردن برگه‌های امتحانی از ادامه تحصیل منع شده‌اند.

پلیس موریتانی پس از آن شماری از بازداشتی‌ها را آزاد کرد اما مسئولان انجمن ملی دانشجویان گفتند حال یکی از دانشجویان بازداشتی وخیم است.

پلیس موریتانی در حمله به آموزشگاه همه کسانی را که در امتحانات شرکت نداشتند یا دیگران را تحریک به شرکت نکردن در امتحانات کرده بودند با چماق و زیر پا به باد کتک گرفتند

حزب فراکسیون نیروهای دموکراتیک از احزاب معارض موریتانی ضمن محکوم کردن سرکوب دانشجویان انجمن عالی اعلام کرد، پلیس با یورش به داخل انجمن دانشجویان را مورد ضرب و شتم قرار داد و این نشانه فساد اخلاقی و وحشی‌گری رژیم رو به زوال موریتانی است.

انتهای پیام/++
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic