:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

دوشنبه 22 اسفند 1390-10:22 ب.ظدبیر کمیته برنامه‌ریزی فریدونکنار:
فریدونکنار در سند توسعه ضعف اطلاعاتی دارد

خبرگزاری فارس: دبیر کمیته برنامه‌ریزی فریدونکنار گفت: این شهرستان در سند توسعه ضعف اطلاعاتی دارد.

خبرگزاری فارس: فریدونکنار در سند توسعه ضعف اطلاعاتی دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از فریدونکنار، عباس محسنی امشب در جلسه شورای اداری شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: برنامه‌ریزی عملیاتی برای اجرای برنامه پنجم توسعه باید انجام شود که در استان مازندران فرآیند آن از سال گذشته آغاز شده است.

وی افزود: سند توسعه شهرستان‌ها در حال اجرایی شدن است و تهیه آن در فریدونکنار نیز انجام شد.

دبیر کمیته برنامه‌ریزی فریدونکنار با بیان اینکه تهیه سند توسعه شهرستان فریدونکنار باید مرور شود که دچار تداخل اطلاعاتی نیز شده است، گفت: محور اول بحث اصلی‌ترین قابلیت‌های شهرستان است که شامل بندر ،شیلات و ماهیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه محور دوم مهم‌ترین تنگناهای و محدودیت‌های توسعه شده است، تصریح کرد: محور سوم مسائل اساسی شهرستان شامل کمبود صنایع تبدیلی و تکمیلی است.

محسنی بیان داشت: محور چهارم اهداف بلند مدت است که توسعه شهرستان بر پایه شیلات، گردشگری، صنعت و کشاورزی انجام می‌شود.

وی گفت: بر مبنای این اهداف راهبردهایی شامل احداث مجتمع‌های ساحلی گردشگری در نظر گرفته شده است و سیاست‌های توسعه شهرستان همچون گستردگی فعالیت‌های ترانزیتی و ایمن‌سازی جاده‌ها داریم.

دبیر کمیته برنامه‌ریزی شهرستان فریدونکنار خاطرنشان کرد: اقدامات اولویت‌دار ما احداث مجتمع اداری، یکپارچه‌سازی اراضی و زهکشی آن، تامین آب زراعی، تکمیل کمربندی، تامین آب شرب، ایجاد زیر ساخت شهرک صنعتی، تکمیل مجتمع‌های توریستی تفریحی، بهسازی محورهای مواصلاتی و تکمیل پروژه چهار بانده شدن محور فریدونکنار به آمل هستند.

وی ادامه داد: ضعف اطلاعاتی در شاخص‌های توسعه مشکل‌ساز می‌شود که در این زمینه باید دستگاه‌های اجرایی با هماهنگی دستگاه‌های استانی عمل کنند که فریدونکنار نیز در گذشته چون در غالب شهرستان بابلسر دیده می‌شد دچار مشکل بوده است اما مدیران منطقه باید با پیگیری از بروز زیان برای شهرستان جلوگیری کنند.

به گفته محسنی فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها با توجه به اطلاعات پایه انجام می‌شود و بر همین مبنا باید مدیران شهرستانی با هماهنگی و جدیت کار کارشناسی انجام دهند.

انتهای پیام/آ20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic