:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

دوشنبه 22 اسفند 1390-12:28 ق.ظرئیس هیئت دوچرخه‌سواری آذربایجان غربی:
آذربایجان غربی جاده مناسب تمرین دوچرخه‌سواری ندارد

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت دوچرخه‌سواری آذربایجان غربی گفت: استان آذربایجان غربی فاقد جاده و محل مناسب برای تمرین است.

خبرگزاری فارس: آذربایجان غربی جاده مناسب تمرین دوچرخه‌سواری ندارد

سعید مینایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار کرد: دوچرخه‌سواری رشته هزینه‌بری است و در آذربایجان غربی تعداد ورزشکاران این رشته اندک است و در صورتی‌ که فرد مصمم و بااراده باشد می‌تواند به موفقیت دست یابد.

وی با بیان اینکه بیشتر افراد علاقه‌مند به این رشته از اقشار کم درآمد و متوسط جامعه هستند، افزود: این رشته نیاز به قدرت و استقامت بیشتری دارد و از آنجایی که به سالن نیاز ندارد و در جاده انجام می‌شود که همواره ورزشکار با خطرات جاده و آلودگی هوا روبه‌رو می‌شود.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: بیشتر ورزشکاران رشته دوچرخه‌سواری تغذیه مناسب ندارند و برای همین لاغر اندام و ضعیف به نظر می‌رسند.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری آذربایجان غربی با بیان اینکه هیئت دوچرخه‌سواری استان باشگاه و محل مناسبی برای تمرین ندارد، گفت: نبود محل تمرین مناسب، جاده و همچنین برخوردهای غیر فرهنگی مردم با ورزشکاران این رشته در حین تمرین از مشکلات اساسی هیئت دوچرخه‌سواری استان است.

مینایی با بیان اینکه استقبال از رشته دوچرخه‌سواری کم است، گفت: متاسفانه هیچ باشگاهی از طرف کارخانجات و ادارات تاکنون حمایت‌های مالی خود را از این رشته اعلام نکرده‌اند.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری آذربایجان غربی با بیان اینکه تجهیزات و امکانات هیئت مناسب است، گفت: سطح مربیگری در هیئت بالاست ولی اعتبارات مربوط به این رشته محدود است.

این مسئول با بیان اینکه بیشتر شهرستان‌ها در این زمینه فعال‌اند، گفت: شهرستان‌های میاندوآب، شاهین‌دژ، خوی و ارومیه بیشتر از سایر شهرستان‌ها فعالیت دارد ولی مهاباد و بوکان هم تقریبا فعال است و شهرستان ماکو هم به تازگی آمادگی خود را اعلام کرده است.

مینایی با بیان اینکه هیئت دوچرخه‌سواری استان سالن ورزشی ندارد، اظهار کرد: در زمستان که هوا سرد می‌شود فعالیت‌های هیئت محدود به بدنسازی در باشگاه‌ها و یا گرداندن غلتک در خانه‌ها می‌شود.

انتهای پیام/س20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic