:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

یکشنبه 21 اسفند 1390-11:27 ب.ظفارین پالیسی: هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی شهروندان بی‌گناه را هدف قرار می‌دهد

خبرگزاری فارس: نشریه "فارین پالیسی" در گزارشی با اشاره به حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در افغانستان و پاکستان نوشت شهروندان غیرنظامی از این حملات در امان نیستند.

خبرگزاری فارس: فارین پالیسی: هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی شهروندان بی‌گناه را هدف قرار می‌دهد

به گزارش فارس، فارین پالیسی با انتشار گزارشی از حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به مناطقی در پاکستان و افغانستان، توضیح داد که این حملات تبدیل به امری عادی برای جنگ در افغانستان و پاکستان شده و باراک اوباما بلافاصله پس از تصدی ریاست جمهوری آمریکا دستور این حملات را صادر کرده است.

این نشریه به حمله‌ای که در سال 2009 باعث کشته شدن یکی از رهبران محلی، پسرش‌، دو تن از برادرزاده‌هایش و میهمانان آنان در شهر «وانا» واقع در جنوب وزیرستان اشاره کرده و تاکید می‌کند که خانواده‌های بسیاری در منطقه اعلام کردند که کشته‌شدگان بی¬گناه بودند و هیچ رابطه‌ای با القاعده یا طالبان نداشته‌اند.

این نشریه همچنین فاش کرد که حملات هواپیماهای بدون سرنشین یکی از سری‌ترین برنامه‌های دولت آمریکا بوده و علی رغم اینکه یکی از موسسات آمریکایی، سال گذشته یکی از مستند‌ترین گزارش‌ها را در این باره منتشر کرد و در آن گزارش تعداد این حملات از سال 2004 در مرز پاکستان و افغانستان را حوالی 283 مورد اعلام کرده بود، با این حال اوباما تا ژانویه گذشته به انجام اینگونه عملیات اعتراف نکرده بود.

در پایان این نشریه تاکید کرد علی رغم این که حملات هواپیماهای بدون سرنشین یکی از استراتژی‌ترین برنامه‌های دولت اوباما برای مبارزه با تروریسم در آسیای میانه است، اما هنوز عملا بسیاری از مردم چیز زیادی از این حملات نمی‌دانند.

انتهای پیام/س.ص
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic