:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

یکشنبه 21 اسفند 1390-11:27 ب.ظمعاون آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان:
ارتباط مراکز تحقیقاتی با دستگاه‌ها برنامه‌ریزی‌های را اصولی می‌کند

خبرگزاری فارس: معاون آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: ارتباط مستمر مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و سازمانی موجب برنامه‌ریزی‌های اصولی در زمینه توسعه فرهنگ منابع طبیعی می‌شود.

خبرگزاری فارس: ارتباط مراکز تحقیقاتی با دستگاه‌ها برنامه‌ریزی‌های را اصولی می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سیروس جوادی ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، اظهار کرد: آخرین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری به عنوان روز منابع طبیعی، پژوهش و توسعه پایدار کشاورزی نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه هفته منابع طبیعی هر ساله از 15 تا 21 اسفند ماه برگزار می‌شود، تصریح کرد: باید توجه به منابع طبیعی فراتر از وظایف سازمانی بوده و برنامه‌ریزی‌های منسجمی برای گسترش فرهنگ منابع طبیعی در جامعه داشت.

معاون آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به اینکه همه افراد جامعه باید به وظایف خود در قبال منابع طبیعی آگاه باشند، خاطرنشان کرد: منابع طبیعی از نعمت‌های خداوند متعال به بشر محسوب می‌شود که باید در این راستا دقت بیشتر شود.

وی بر ضرورت همکاری تشکل‌ها، نهادها و سازمان‌های غیر دولتی برای توجه به منابع طبیعی تاکید کرد و افزود: باید فراتر از وظیفه سازمانی با مشارکت این بخش‌ها، برنامه‌ریزی‌های مناسبی در راستای حفاظت از منابع طبیعی صورت گیرد.

جوادی این جلسه را فرصت مناسبی در راستای تعامل و همکاری بین اداره کل منابع طبیعی، پژوهشگران و دانشگاه برشمرد و گفت: باید با بسترسازی‌های مناسب در راستای ترویج فرهنگ منابع طبیعی و گسترش مشارکت بخش‌های مختلف جامعه در این زمینه فراهم شود.

وی ارتباط مستمر مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و سازمانی را متذکر شد و افزود: ارتباط این سه مرکز موجب برنامه‌ریزی‌های اصولی می‌شود.

معاون آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان وظیفه اداره کل منابع طبیعی را حفاظت، احیا، توسعه پایدار و استفاده اصولی و صحیح از منابع طبیعی عنوان کرد و افزود: باید افراد فرهیخته جامعه در برابر منابع طبیعی احساس تکلیف داشته و به گسترش فرهنگ منابع طبیعی کمک کنند.

وی بر ضرورت ارتقای سطح آگاهی افراد جامعه در زمینه منابع طبیعی و محیط زیست تاکید کرد و ادامه داد: تفکر در چگونگی عمل و یافتن راهکارهایی برای حل مشکلات منابع طبیعی، ترویج فرهنگ منابع طبیعی بین اعضای خانواده، ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین آشنایان و دوستان و بهره‌برداری اصولی از منابع طبیعی ضروری است.

انتهای پیام/س20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات