:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

یکشنبه 21 اسفند 1390-11:27 ب.ظسردار رستگارپناه:
پای متعرضان به ایران توسط ملت قطع می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس پژوهشکده امنیت و پایداری دانشگاه امام حسین(ع) با اشاره به دستاوردهای مثبت و موفق رزمندگان اسلام در عملیات والفجر 10 گفت: پای متعرضان به ایران در ثانیه توسط ملت قطع می‌شود.

خبرگزاری فارس: پای متعرضان به ایران توسط ملت قطع می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج سردار حسن رستگارپناه ظهر امروز در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات والفجر 10 که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مریوان برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌ریزی و اجرای عملیات والفجر 10 به منظور تنبیه دشمن و انهدام ماشین جنگی رژیم بعث عراق انجام شد.

به گفته وی در حالی که جنگ ‌روی جبهه جنوب و جبهه میانی متمرکز شده بود، برای افزایش گستره جنگ و نجات مردم ستمدیده کردستان از دست نیروهای غاصب بعثی این عملیات طرح‌ریزی شد.

رئیس پژوهشکده امنیت و پایداری دانشگاه امام حسین(ع) تضعیف قوای دشمن، انهدام توانایی و تجهیزات، مسدود کردن راه‌های پشتیبانی دشمنان از عوامل ضدانقلاب در داخل کشور و در نهایت آزادسازی نوسود و تصرف خرمال، بیاره و طویله را از دیگر اهداف این عملیات برشمرد.

رستگارپناه خاطرنشان کرد: در عملیات والفجر 10 که در قالب بزرگتری از عملیات‌های منظم انجام شد توانستیم به صددرصد اهداف تعیین شده در این عملیات دست پیدا کنیم.

وی یادآور شد: نیروهای انقلاب و رزمندگان 26 عملیات نامنظم را در عمق خاک عراق در استان‌های سلیمانیه و کرکوک انجام دادند و در این عملیات‌ها ضربات سنگینی به رژیم بعث وارد شد.

رستگارپناه افزود: با انجام عملیات والفجر 10 به عنوان یکی از افتخارات رزمندگان اسلام، حفظ ابتکار عمل نیروهای خودی نمایان و زمینه‌ای برای ضربه‌زدن به نیروهای دشمن فراهم شد.

به گفته رئیس پژوهشکده امنیت و پایداری دانشگاه امام حسین(ع)، پیچیدگی جغرافیایی منطقه، قله‌های برف‌گیر، ارتفاعات دو و 3 هزار متری، شرایط جمعیتی در شهرهای دوجیله، بیاره و سیدصادق و پیاده‌روی 12 ساعته رزمندگان را از مشکلات عملیات والفجر 10 در رویارویی با دشمن عنوان کرد.

وی حمله نیروهای بعث و شرق و غرب به سکوهای نفتی و هواپیمای مسافربری کشورمان را یادآور شد و گفت: این اقدامات دشمن همزمان با عملیات والفجر 10 برای پایان دادن جنگ بود چون آنها موفقیت‌های چشمگیر رزمندگان در جنگ تحمیلی را برنمی‌تابیدند.

رستگارپناه با اشاره به مدیریت جنگ مبنی بر عدم آسیب به مردم ساکن در شهرها و روستاهای عراق، گفت: عملیات والفجر 10 به گونه‌ای مدیریت و انجام شد که با تصرف هدف‌های مشخص شده تعداد آسیب دیدگان به انگشتان دست هم نرسید.

وی در ادامه همکاری و همراهی مردم کردستان و نیروهای بومی را یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت عملیات والفجر 10 خواند و تصریح کرد: مردم کردستان در دو جبهه داخلی و خارجی در دفاع از میهن اسلامی مقابله می‌کردند.

رئیس پژوهشکده امنیت و پایداری دانشگاه امام حسین(ع) در پایان گفت: بیگانه‌پذیری در تاریخ ملت ایران ثبت نشده است و هر کسی که قصد تعدی به ایران اسلامی را داشته باشد پای آنها در ثانیه توسط ملت قطع خواهد شد.

انتهای پیام/ش10
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات