:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 20 اسفند 1390-08:48 ب.ظفرماندار ملارد:
شهرستان ملارد دارای 80 هزار هکتار اراضی ملی است

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان ملارد گفت: شهرستان ملارد دارای 80 هزار هکتار اراضی ملی است.

خبرگزاری فارس: شهرستان ملارد دارای 80 هزار هکتار اراضی ملی است

به گزارش خبرگزاری فارس از ملارد، ناصر بورد بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به وجود بیش از 80 هزار هکتار اراضی ملی در این شهرستان راه‌اندازی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در ملارد ضروری محسوب می‌شد.

وی ادامه داد: تخریب و آسیب رساندن به منابع طبیعی و فضاهای سبز به محیط زیست آسیب جدی می‌رساند و جایگزین کردن این گونه منابع علاوه بر صرف زمان طولانی هزینه‌های بسیار زیادی را نیز شامل می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه ترویج فرهنگ استفاده درست از منابع طبیعی یکی از مهم‌ترین وظایف مسئولان ذیربط است، بیان کرد: اگر فرهنگ درست استفاده کردن از منابع طبیعی و فضاهای سبز در بین مردم ترویج داده شود علاوه بر داشتن این محیط‌ها می‌توانیم گام‌های اساسی را به سمت توسعه اینگونه منابع برداریم.

وی جلوگیری از تخریبات و تجاوزات به اراضی ملی و همچنین توسعه کشاورزی با مدیریت آب و خاک را از وظایف اداره منابع طبیعی و آبخیزداری عنوان کرد و افزود: حفظ و حراست از اینگونه منابع نیز یکی از مهم‌ترین وظایف مردم به شمار می‌رود چراکه اگر مردم در استفاده درست از اینگونه منابع دقت کافی داشته باشند، می‌توانند علاوه بر اینکه خود از محیطی زیستی سالم بهره‌مند می‌شوند این منابع را به نسل‌های آینده انتقال دهند.

به گفته وی واحدهای فنی از قبیل آبخیزداری، مرتع، بیابان‌زدایی و جنگل‌کاری از عمده بخش‌های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملارد است.

انتهای پیام/آ30
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات