:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 20 اسفند 1390-09:48 ب.ظمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان خبر داد
تولید بیش از 25 هزار متر مربع چوب در زنجان

خبرگزاری فارس: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان‌ گفت: تولید بیش از 25 هزار متر مربع چوب از دستاوردهای اشتغالزایی صنعت چوب در استان زنجان محسوب می‌شود.

خبرگزاری فارس: تولید بیش از 25 هزار متر مربع چوب در زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، قدرت سعادتی شنبه‌شب در همایش منابع طبیعی و آبخیزداری دانشگاه پیام نور با بیان اینکه نقش منابع طبیعی در پاکسازی هوای شهر بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: حفاظت از منابع طبیعی وظیفه همگان است.

وی منابع طبیعی را پایه و اساس بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: کمبود آب یکی از مسائلی است که موجب کاهش منابع طبیعی در شهرهای مختلف می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان وظیفه افراد جامعه در پاکسازی و حفاظت از منابع طبیعی را مهم دانست و ابراز کرد: حفاظت از منابع طبیعی در سایه مشارکت و تعهدات همه افراد و سازمان‌ها در قبال محیط زیست و منابع طبیعی ممکن امکان پذیر می‌شود.

وی کاشت 10 هزار اصله نهال و توسعه باغات در بخش صنعت را از جمله برنامه‌های مسئولان این اداره کل برای اجرا در آینده نزدیک عنوان کرد و گفت: کاشت نهال موجب کاهش آلودگی هوای محیط زیست می‌شود.

سعادتی تغییرات جوی، کاهش بارش باران را موجب تغییر در منابع طبیعی عنوان کرد و گفت: با حفاظت از منابع طبیعی به شیوه درست می‌توان از برخی آسیب‌های احتمالی جلوگیری کرد.

وی سابقه آبخیزداری در استان را طولانی ارزیابی کرد و گفت: این مقوله در کنترل آب و خاک نقش اساسی دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان بر ضرورت توسعه فضای سبز از سوی شهرداری‌ها و کاشت درخت در کنار راه‌ها و جاده‌ها تاکید کرد و افزود: تشویق مردم به کاشت درخت می‌تواند در ارتقای سطح منابع طبیعی استان کارساز باشد.

وی با اشاره به ظرفیت و اقلیم استان برای کاشت صنوبر در استان اعلام کرد: کاشت صنوبر در بیش از 17 هزار هکتار از اراضی استان به ویژه در شهرستان‌های خرم‌دره، ابهر و ماهنشان صورت گرفته است.

سعادتی با اشاره فراهم شدن فرصت شغلی 8 هزار نفر از محل کاشت درختان صنوبر در استان زنجان گفت: تولید بیش از 25 هزار متر مربع چوب از دستاوردهای اشتغالزایی این صنعت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه انسان برای زندگی خود نیاز به سه عنصر اساسی آب، هوا و غذا دارد، تصریح کرد: این سه اصل اساس و پایه حیات بشری را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان خشکسالی‌های چند دهه اخیر، سیل بارش‌های غیرموثر، کاهش آب سفره‌های زیر زمینی را متذکر شد و تصریح کرد: در این سه فرآیند اساس و اصول در منابع طبیعی نهفته است که ضروری است، توجه ویژه‌ای به نقش این منابع شود.

انتهای پیام/ی20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic