:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 20 اسفند 1390-09:47 ب.ظامام جمعه زنجان:
دانشگاه علمی و کاربردی جرقه جدیدی در عرصه مهارت‌آموزی است

خبرگزاری فارس: امام جمعه زنجان گفت: راه‌اندازی دانشگاه علمی و کاربردی جرقه جدیدی در عرصه مهارت آموزی روشن کرد.

خبرگزاری فارس: دانشگاه علمی و کاربردی جرقه جدیدی در عرصه مهارت‌آموزی است

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی شنبه‌شب در دیدار کارکنان و برگزیدگان مسابقات ملی مهارت با نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان، اظهار کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به عنوان یکی از بخش‌های مهم جامعه است که مغفول مانده است.

وی با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای براساس پروژه محوری است، خاطرنشان کرد: اما در کشورهای کمتر توسعه یافته به این امر به صورت پروژه‌ای توجه نمی‌شود.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی انتظار می‌رفت به این امر توجه ویژه‌ای شود، افزود: اما به دلیل مشکلات پیش‌روی انقلاب این امر محقق نشد.

وی با بیان اینکه با رهایی از بند استعمارگران انتظار می‌رفت کشور به امر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توجه کند، افزود: حوادث و مسائل پس از پیروزی انقلاب موجب شد، تا این آموزش‌ها مغفول بماند.

آیت‌الله خاتمی راه‌اندازی دانشگاه علمی و کاربردی را جرقه جدیدی در عرصه مهارت آموزی عنوان کرد و گفت: این مجموعه با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارتباط تنگاتنگ داشته و از موازی‌کاری جلوگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه در زمینه ایجاد اشتغال در جامعه به ویژه در صنعت و تکنولوژی ضعف‌هایی وجود دارد، ابراز داشت: تولیدات صنعتی قابل رقابت با تولیدات صنعتی دنیا نبوده و باید در این زمینه گام‌های بلندتری برداشت.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه استعدادهای فراوانی در کشور وجود دارد که باید این استعدادها را شکوفا کرد، خاطرنشان کرد: باید با شناخت بازار، توانمندی‌های خود را به دنیا عرضه کرد.

وی صدور فرهنگ کشور را از طریق شناخت بازارهای بین‌المللی ممکن دانست و گفت: باید نیروهایی بر اساس بازار‌های بین‌المللی تربیت کرد، تا با ارائه خدمات خود زمینه صدور فرهنگ کشور را نیز فراهم کنند.

انتهای پیام/ی20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic