:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 20 اسفند 1390-09:47 ب.ظیک مسئول در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خبر داد
فعالیت 12 هزار کانون فرهنگی مساجد در کشور

خبرگزاری فارس: مدیر کل بازرسی و نظارت کانون‌های فرهنگی مساجد گفت: در حال حاضر 12 هزار کانون فرهنگی در کشور فعال است.

خبرگزاری فارس: فعالیت 12 هزار کانون فرهنگی مساجد در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی خراسانی شامگاه امروز در جمع مدیران کانون‌های فرهنگی استان زنجان اظهار داشت: مساجد نخستین مراکز عبادت انسان‌ها در روی زمین هستند.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار مساجد در برهه‌های مختلف زمانی اضافه کرد: پیامبر در زمان حیات خود مساجد را به عنوان پایگاهی برای تبلیغ دین قرار داده بودند.

مدیر کل بازرسی و نظارت کانون‌های فرهنگی مساجد با بیان اینکه قبل از انقلاب نیز مساجد پایگاهی برای تبلیغ انقلاب اسلامی بودند، افزود: پس از انقلاب نیز امام خمینی (ره) مساجد را به عنوان سنگر معرفی کردند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کانون‌های فرهنگی مساجد فعالیت‌های بسیاری در سطح کشور و به تبع آن در سطح استان‌ها انجام می‌دهد، اضافه کرد: یکی از استراتژی‌های اصلی و اساسی کانون‌های فرهنگی مساجد مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است.

حجت‌الاسلام حسینی خراسانی با اشاره به اینکه دشمنان پس از نا امیدی از جنگ و نبرد اقدام به جنگ نرم کرده‌اند، ادامه داد: در حال حاضر دشمنان با حربه‌های مختلف اقدام به تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی در کشور می‌کنند.

وی اذعان داشت: افرادی که در کانون‌های فرهنگی مساجد فعالیت دارند، همانند سربازان گمنام در زمینه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان هستند.

مدیر کل بازرسی و نظارت کانون‌های فرهنگی مساجد در ادامه با اشاره به اینکه از آغاز سال 74 تا سال 84 فقط 2 هزار و 200 کانون فرهنگی هنری در کشور وجود داشت، اضافه کرد: در حال حاضر نزدیک به 12 هزار کانون فرهنگی مساجد در کشور فعال است.

وی با اشاره به برخی از رویکردهای کانون‌های فرهنگی مساجد از آغاز سال جاری گفت: تقویت نظارت و ارزیابی درونی از جمله فعالیت‌هایی است که مسئولان در این بخش توجه ویژه‌ای به آن دارند.

حجت‌الاسلام حسینی خراسانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جمعیت 7 میلیارد نفری حاضر در دنیای امروزی اضافه کرد: معتقد به 12 امام بودن و شیعی بودن افتخاری است که نصیب بسیاری از ایرانیان و مسلمانان شده است.

انتهای پیام/ی20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic