:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

پنجشنبه 18 اسفند 1390-11:35 ب.ظکشتی آزاد قهرمانی اروپا - صربستان
قهرمانی سلطان‌اف و عسگراف در 2 وزن دوم/ولیکوف و مرتضی علی‌یف سوم شدند

خبرگزاری فارس: قهرمانی 2 وزن دوم روز دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی اروپا به کشتی‌گیران روسیه و آذربایجان رسید.

خبرگزاری فارس: قهرمانی سلطان‌اف و عسگراف در 2 وزن دوم/ولیکوف و مرتضی علی‌یف سوم شدند

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی اروپا که از سه شنبه در بلگراد صربستان آغاز شده با معرفی نفرات برتر اوزان 55 و 60 کیلوگرم پیگیری شد.

در وزن 55 کیلو جمال اوتار سلطان‌اف، دارنده نشان طلای 2010 و 2011 اروپا، از روسیه با برتری 5 بر صفر مقابل بساریون گوچاشویلی از گرجستان مانند 2 سال گذشته بر سکوی قهرمانی ایستاد و نشان طلای این وزن را بر گردن آویخت.

نکته جالب توجه در این وزن شکست رادوسلاو ولیکوف بلغار، دارنده برنز المپیک پکن، طلای 2006 جهان، نقره 2005 و 2011 جهان و 2 نقره و 2 برنز قهرمانی اروپا در یک چهارم نهایی مقابل اوتار سلطان‌اف روس بود که در نهایت به نشان برنز رسید.

در وزن 60 کیلو هم طغرل عسگراف آذربایجانی، دارنده نشان نقره 2010 جهان در دیدار فینال با اقتدار و با نتیجه 13 بر 6 آناتولی گوئیدا بلغارستانی را مغلوب کرد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

شکست رسول مرتضی علیف روس در این وزن مقابل گوئیدا از حوادث جالبی بود که در این وزن رقم خورد.

* رده‌بندی 4 وزن برگزار شده به شرح زیر است:

55 کیلو:

1- جمال اوتار سلطان‌اف (روسیه) 2- ساریون گوچاشویلی (گرجستان) 3- رادوسلاو ولیکوف (بلغارستان) و احمد پکر (ترکیه) 5- میهران جابوریان (ارمنستان) و چیرتوآکا (مولداوی)

60 کیلو:

1- طغرل عسگراف (آذربایجان) 2- ناتولی گوئیدا (بلغارستان) 3- رسول مرتضی علی‌یف (روسیه) و مالخاز زارکوآ (گرجستان) 5- گئورگی بوکور (رومانی) و خاویلوف (اوکراین)

66 کیلو:

1- آلن گوگایف (روسیه) 2- لئونید بازان (بلغارستان) 3- دیوید سافاریان (ارمنستان) و گرگلی وولر (مجارستان) 5- یعقوب گور (ترکیه) و اوتار توتشیشویلی (گرجستان)

96 کیلو:

1- عبدالسلام گادیسوف (روسیه) 2- والری آندریتسف (اوکراین) 3- سرحت بالچی (ترکیه) و ایوان یانکوسکی (بلاروس) 5- رادوسلاو باران (بلغارستان) و نوروز تمرازوف (آذربایجان)

این رقابت‌ها امروز با برگزاری دیدارهای اوزان 74، 84 و 120 کیلوگرم به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic