:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

پنجشنبه 18 اسفند 1390-11:35 ب.ظامام جمعه جیرفت:
کانون‌های مساجد دین را به زبان ساده تبلیغ کنند

خبرگزاری فارس: امام جمعه جیرفت گفت: کانون‌های مساجد باید دین را برای مردم با زبان رسا و ساده تبلیغ و تبدیل به فرهنگ کنند.

خبرگزاری فارس: کانون‌های مساجد دین را به زبان ساده تبلیغ کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، حجت‌الاسلام اصغر عسکری ظهر امروز در مراسم گرامیداشت سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه دو واژه فرهنگ و هنر در کنار یکدیگر قرار دارند، اظهار داشت: فرهنگ به معنای برنامه‌ای است که اجرایی و در جامعه نهادینه شده است.

وی افزود: فرهنگی که در جامعه نهادینه شد، می‌تواند صحیح یا غلط باشد، چنانکه کشورهای لائیک برنامه‌هایی دارند که مورد تأیید ما نیست.

عسکری تصریح کرد: جامع‌ترین، بی‌نقص‌ترین و کامل‌ترین برنامه بشریت باید از خالق این جهان گرفته شود که قرآن کریم است.

وی خاطرنشان کرد: دین ما فرهنگ ما است، یعنی دین برنامه‌ای است که باید تبدیل به فرهنگ و اجرایی شود و اگر اجرایی و نهادینه شد فرهنگ ما اسلامی است.

امام جمعه جیرفت گفت: زمانی قرآن تبدیل به فرهنگ می‌شود که چشم، بازار، تجارت و خانواده و ارتباط‌های خانوادگی ما بر اساس قرآن تبدیل به فرهنگ شود.

عسکری ابراز داشت: مساجد یکی از مقدس‌ترین و بهترین مکان‌هایی است که می‌تواند قرآن را تبدیل به فرهنگ کند.

وی اذعان داشت: برخی مواقع حرف‌هایی می‌زنیم که روشنگر نیست، قرآن سخن روشنگری است و یکی از روش‌های تبدیل برنامه و فرهنگ، بیان است.

عسکری اظهار داشت: یکی دیگر از این راه‌ها، تبلیغ به معنی رساندن است، کانون‌های مساجد باید دین را برای مردم ما با زبان رسا و ساده تبلیغ و تبدیل به فرهنگ کنند.

وی افزود: عامل دیگر در این امر عمل است، باید در عمل راستگو و صادق بود و دین با عمل تبدیل به فرهنگ شود.

عسکری گفت: یک هنرمند می‌تواند برنامه‌ای را زیبا اجرا کند و تبدیل به فرهنگ کند که شعر از جمله این هنرها است.

وی با بیان اینکه عامل دیگر در این تبدیل نمایش است، افزود: سخت‌ترین مفاهیمی که در کلام نمی‌گنجد خداوند در قالب هنر به پیامبران خود نشان می‌دهد.

امام جمعه جیرفت تصریح کرد: برای تبدیل فرهنگ باید از هنر استفاده کرد و کانون‌های فرهنگی و هنری باید بتوانند با ابزار هنر برنامه‌های اسلامی را به فرهنگ تبدیل کنند.

انتهای پیام/صا10
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic