:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

پنجشنبه 18 اسفند 1390-11:35 ب.ظمعاون دانشگاه آزاد نیشابور:
اصل اساسی مدارس سماء تبدیل روش‌های معلم‌محور به دانش‌آموز‌محور است

خبرگزاری فارس: معاون دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور گفت: تبدیل روش‌های معلم‌محور در یادگیری به روش‌های دانش‌آموز‌محور از اصول اساسی آموزشی مدارس سماء است.

خبرگزاری فارس: اصل اساسی مدارس سماء تبدیل روش‌های معلم‌محور به دانش‌آموز‌محور است

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، احمد عبدالله‌آبادی صبح امروز در همایش هوش‌های چندگانه (MI) در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور،‌ اظهار داشت: ایفای نقش محوری توسط دانش‌آموزان و حداکثر یادگیری آنها، با تکنیک‌های طرح MI است.

رئیس مراکز آموزش فرهنگی سماء نیشابور، با اشاره به هوش چندگانه که در آن به تفاوت‌های فردی دانش‌آموزان توجه می‌شود، افزود: دانش‌آموز در این طرح در فرآیند یادگیری فعال بوده و معلم نقش راهنما دارد.

وی گفت: تفکر پژوهشی از اولویت‌های مهم این طرح بود و شعار اساسی اجرای آن «نگاه کنید، فکر کنید و عمل کنید» است.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور خاطرنشان کرد: 900 دانش‌آموز در سه مقطع تحصیلی در شش آموزشگاه سماء در نیشابور در حال تحصیل هستند.

وی گفت: آموزش زبان‌های خارجی و یادگیری فناوری و اطلاعات برای دانش‌آموزان از اولویت‌های مهم این مدارس است.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: 10 نمونه تدریس، مستندسازی شده است که در جشنواره‌های مرتبط شرکت فعال داشتند.

وی این روش‌ها را یک الگو برای تغییر روش‌های تدریس معلمان آموزش و پرورش دانست.

در ادامه رئیس باشگاه پژوهشگران جوان سماء کشور، گفت: باید از برخی روش‌های سنتی آموزشی، فاصله بگیریم و به طرف روش‌های جدید حرکت کنیم.

محمدجواد روشن‌فکر افزود: انتظار می‌رود در آینده سه مهارت کامپیوتر، آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم و مهارت‌های زندگی و شهروندی مورد توجه قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: این طرح در حال اجراست و توسط یونسکو به تمام کشورهای عضو پیشنهاد داده می‌شود.

مدیر مدارس خارج از کشور سازمان سماء، گفت: در مدارس سماء دانش‌آموزان آماده می‌شوند تا به مراحل جدیدی از خودشناسی و توان شناخت محیط و جامعه برسند که لازمه یک شهروند موفق در دنیاست.

روشن‌فکر خاطرنشان کرد: از لحاظ آموزشی و تربیتی در این مدارس، دانش‌آموزان از لحاظ شخصیتی رشد و اعتماد به نفس پیدا می‌کنند و افرادی مستقل می‌شوند که می‌توانند تصمیم صحیح بگیرند.

انتهای پیام/و20/ط4000
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic