:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

پنجشنبه 18 اسفند 1390-11:35 ب.ظعضو فراکسیون زنان مجلس در گفت‌وگو با فارس:
فعالیت‌های جزیره‌ای صنعت نساجی برای تولید چادر مشکی

خبرگزاری فارس: عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به تأکید قانون ساماندهی مد و لباس بر تولید چادر مشکی داخلی گفت: هم‌اکنون صنعت نساجی برای تولید چادر مشکی فعالیت‌های جزیره‌ای می‌کند.

خبرگزاری فارس: فعالیت‌های جزیره‌ای صنعت نساجی برای تولید چادر مشکی

فاطمه آلیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان فارس اظهار داشت:در قانون ساماندهی مد و لباس وظایف متعددی برای نهادهای مختلف در نظر گرفته شده است و بر این اساس  وزارت بازرگانی موظف شد تا از تولید پوشاک داخلی حمایت و نمایشگاه‌های مختلف پوشش را برگزار کند.

وی افزود:دانشگاه و صنعت به هم گره خورده‌اند و این دو باید ارتباط خوبی با هم داشته باشند تا بتوانیم به تولید انبوه لباس‌های مناسب و مطابق با شاخص‌های اسلامی بپردازیم.

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه کارگروه ساماندهی مد و لباس چند ماهی است که برای ارائه مدل‌های مناسب تلاش می‌کند، گفت:‌ تمام نهادها باید برای پیشبرد این اهداف تلاش کنند. 

آلیا ادامه داد:‌طرح توسعه فرهنگ حجاب و عفاف 26 نهاد را مورد خطاب قرار داده است ولی هیچ یک از این نهادهای مسئول وظایف خود را انجام نمی‌دهند.

وی در‌خصوص عدم تولید پارچه چادر مشکی در کشور گفت: پارچه چادر مشکی باید در داخل کشور تولید شود بخشی از ساماندهی مد و لباس مربوط به چادر است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: تعدادی از شرکت‌های اروپایی به ایران مراجعه کردند تا ماشین آلات مجهز را برای تولید پارچه چادر مشکی در اختیار ایران قرار دهند و یک تا دو کارخانه این تجهیزات را خریداری کردند به عنوان مثال کارخانه‌ای در اصفهان به تولید پارچه چادر مشکی با کیفیت پرداخت اما این فعالیت‌ها جزیره‌ای بود.

این نماینده مجلس در‌خصوص دوچرخه سواری زنان گفت: استفاده زنان از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل عمومی و در خیابان‌های شهر قابل قبول نیست.

انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic