:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

پنجشنبه 18 اسفند 1390-11:34 ب.ظقائم مقام وزیر ارشاد:
غرب‌نشینی اندیشمندان دینی بزرگ‌ترین معضل برای مسلمانان است

خبرگزاری فارس: قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی، گفت: بسیاری از متفکران کشورهای اسلامی امروز به دلیل فقدان معرفت و ایمان به قرآن کریم غرب‌نشین شده‌اند که این امر بزرگ‌ترین معضل برای مسلمانان است.

خبرگزاری فارس: غرب‌نشینی اندیشمندان دینی بزرگ‌ترین معضل برای مسلمانان است

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج حجت‌الاسلام حمید محمدی ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان برتر قرآن و مسجد استان کردستان که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بهره‌گیری از واژه و معانی قرآن و ایمان به قرآن کریم پس از خدا و رسولش مهم‌ترین نیاز امروز جوامع بشری است و باید نهادینه کردن معرفت قرآنی را از سنین پایین و کودکی به فرزندان یاد داد.

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی و رئیس مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی در ادامه بیان کرد: عمل به قرآن ریشه و معرفت و ایمان به آن میوه و ثمرات قرآن است.

حجت‌الاسلام محمدی در ادامه با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جوامع اسلامی و بشری، گفت: فقط با برگزاری کلاس‌های آموزشی و تاسیس موسسات و خانه‌های نور این فرهنگ قرآنی در جامعه نهادینه نمی‌شود بلکه این امر نیازمند توسعه فرهنگ قرآنی با بهره‌گیری از معرفت قرآن است.

 

تقریب مذاهب بزرگ‌ترین استراتژیک وحدت اسلام است

وی با اشاره به رسالت‌های مهم قرآن در زندگی جوامع بشری، اضافه کرد: قرآن بزرگ‌ترین معجزه الهی دو رسالت مهم شفا و رحمت را از زمان صدر اسلام تاکنون بر عهده داشته و دارد، چرا که یکی از رسالت‌های مهم این کتاب آسمانی شفا دادن قلب و دل‌های بیماران روحی و عقلی است.

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی تصریح کرد: رسالت رحمت و آرایش انسان به تمام خوبی‌ها و کرامات انسانی از ویژگی قرآن کتاب الهی است و وجود انسان را از هر نوع ناپاکی و زنگار آرایش می‌کند.

حجت‌الاسلام محمدی از قرآن به عنوان ریسمان الهی برای ایجاد  وحدت بین مسلمانان نام برد و اظهار کرد: قرآن عامل وحدت‌بخش مسلمانان در جهان اسلام است و ایران در همین راستا برای تقریب مذاهب میلیاردها تومان پول هزینه کرده است.

وی در ادامه تقریب مذاهب را بزرگ‌ترین استراتژیک وحدت اسلامی مسلمانان ذکر کرد و افزود: با ایجاد این وحدت اسلامی کشورمان با تنوع قومی و مذهبی اتحاد کلمه در بین مسلمانان ایجاد کرد.

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی با تاکید بر اینکه توحید محور اصلی همه ادیان الهی است، اضافه کرد: مسلمانان شیعه و سنی باید با حفظ وحدت رویه در کنار هم به عنوان یک مشت گره‌خورده در برابر استکبار و دشمنان مشترک خود بایستند.

  گرایش به اسلام  در اروپا رشد فزاینده‌ای دارد

حجت‌الاسلام محمدی اضافه کرد: امروز در سطح جهان شاهد نظام نیم درصدی استکبار و 99.5 درصدی اسلام هستیم به طوری که گرایش به اسلام در کشورهای اروپایی رشد فزاینده‌ای داشته است.

وی به پدیده اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی استکبار اشاره کرد و گفت: استکبار جهانی می‌خواهد با به راه انداختن اسلام‌هراسی مردم را از دین کامل و جامع اسلام دور کند و به همین ترتیب فاجعه 11 سپتامبر که با هدف حمله همه جانبه و دستگیری مسلمانان بود، توسط استکبار طراحی شد.

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی و رئیس مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی با اشاره به اینکه تعداد مسلمانان در اروپا رشد قابل توجهی داشته است، اظهار کرد: استکبار از قدرت اسلامی مسلمانان به ذلت رسیده و به همین خاطر دست به اقدامات زشت و غیرانسانی از جمله قرآن‌سوزی و اسلام‌ستیزی کرده است.

حجت‌الاسلام محمدی تصریح کرد: استکبار و دشمنان اسلام در طول دو سال اخیر چون از مسلمانان و قدرت اسلامی آنها به تنگ آمده‌اند به اعمالی همچون قرآن‌سوزی روری آوردند و آنها از رشد معنوی و گرایش سایر ادیان الهی به دین مبین اسلام هراس دارند.

 

 استعداد قرآنی کردستانی‌ها از میانگین ظرفیت کشوری بالاتر است

به گفته قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی؛ در حال حاضر متوسط ظرفیت استعداد قرآنی کشورمان از سایر کشورها برتر است و متوسط ظرفیت مردم کردستان به تناسب از میانگین کشوری بالاتر است.

حجت‌الاسلام محمدی اظهار کرد: در کردستان اسلام و قرآن و معنویت مردم با تمام وجود به سمت معارف سنت پیامبر اکرم(ص) در حال حرکت هستند.

در ادامه این مراسم از نرم‌افزار قرآنی تفسیر همراه کتاب نیز رونمایی و پرده‌برداری شد.

انتهای پیام/صا10
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic