:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

چهارشنبه 17 اسفند 1390-11:35 ب.ظاعتراض دانشجویان پزشکی به آزمون علوم پایه و پاسخ وزارت بهداشت

خبرگزاری فارس: هفته گذشته آزمون علوم پایه و پیش کارورزی برای دانشجویان علوم پزشکی برگزار شد که اعتراض عده‌ای را در مورد سوالات و کف نمره قبولی به دنبال داشت.

خبرگزاری فارس: اعتراض دانشجویان پزشکی به آزمون علوم پایه و پاسخ وزارت بهداشت

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، آزمون پیش کارورزی و علوم پایه هفته گذشته طبق روال هر سال برای دانشجویان پزشکی برگزار شد.

پس از اتمام آزمون گروهی از دانشجویان به نحوه تنظیم سؤالات، غلط بودن برخی از آنها و افزایش کف نمره از ۷۰ به ۱۰۰ معترض شدند.

اعتراض به آنجا رسید که ۵ روز است مقابل وزارت بهداشت تجمع می‌کنند.

جبرئیل نسل سراجی، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در پاسخ به خبرنگار فارس گفت: علت تجمع دانشجویان گروه پزشکی در مقابل وزارت بهداشت با این دلیل است که کف نمره قبولی آزمون افزایش یافته گفت: سال‌های گذشته نمره آزمون بر اساس میانگین نمره ۵ درصد نفرات اول محاسبه می‌شد اما از سال گذشته بر اساس تصمیم شورای عالی برنامه‌ریزی مدل نمره‌دهی را تغییر دادیم.

وی افزود: دانشجو باید ۵۰ درصد نمره را برای قبولی کسب کند و این چیزی است که در همه مقاطع معمول است. مضاف بر اینکه آزمون نمره منفی ندارد و از ۲۰۰ سؤال گرفتن 100 نمره برای دانشجویی که سطح علمی لازم را دارد نباید کار سختی باشد.

نسل سراجی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود برخی سؤالات و پاسخ آن غلط بوده که در نمره دانشجویان تأثیرگذار است گفت: در حال رسیدگی به این اعتراضات هستیم و کلید اولیه سؤالات بر روی سایت معاونت آموزشی قرار گرفته اما کلید نهایی هنوز مشخص نشده مضاف بر اینکه ما هنوز جواب آزمون را اعلام نکرده‌ایم و برخی از همین الان به گونه‌ای شانتاژ را شروع کرده‌اند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی تأکید کرد: البته تعدادی زیادی از این حرف‌ها مربوط به دانشجویانی است که در خارج از ایران درس خوانده‌اند و سطح سواد چندانی ندارند و مشکلشان اینجاست که با افرادی در آزمون شرکت‌ کرده‌اند که رتبه‌های برتر کنکور بوده و سطح سواد خوبی دارند.

وی ادامه داد: میکروب و انگل و سایر موارد پزشکی که نباید برای دانشجوی پزشکی فرق کند چرا که قرار است همه این افراد طبابت کنند ما باید بتوانیم جوابگوی مردم باشیم حتی اگر ما هم سخت نگیریم دیگران به ما سخت خواهند گرفت.

به گفته نسل سراجی اگر یک فرد با سطح علمی پایین نمره بگیرد بعداً در مقوله درمان با یک تشخیص اشتباه یا فقدان رسیدگی مناسب ممکن است جان یک فرد به خطر بیفتد.

وی گفت: آنهایی که فکر می‌کنند امتحان را خوب نداده‌اند از الان فشار را شروع کرده‌اند که ما بگوییم همه قبول، اول اجازه بدهند نتیجه را اعلام کنیم بعداً اعتراض کنند و استفاده از روش شانتاژ، فشار و روش‌های غیراخلاقی درست نیست.

انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic