:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

چهارشنبه 17 اسفند 1390-11:34 ب.ظشهردار تهران:
مجموعه پادگان جی تابستان به تهران افزوده می‌شود

خبرگزاری فارس: شهردار تهران گفت: امیدورایم تا قبل از آغاز تابستان مجموعه پادگان جی در مناطق 9 و 10 به شهر تهران اضافه شود و نقش خوبی در بهبود اکولوژی شهری ایفا کند.

خبرگزاری فارس: مجموعه پادگان جی تابستان به تهران افزوده می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف در مراسم جشن درختکاری و افتتاح 2300 هکتار جنگل کاری در قالب طرح کمربند سبز پیرامون شهر تهران آلودگی هوا را یکی از چالش‌های بزرگ شهر تهران دانست و یادآور شد: ما مسئولان باید بدانیم اگر سیاست گذاری خوب، قانون گذاری خوب و اقدام خوب در کنار یکدیگر انجام شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، ضمن اینکه مهم‌ترین راه مبارزه با آلودگی هوا این است که جلوی تولید آلودگی را بگیریم.

قالیباف ادامه داد: بارش باران بسیار خوب است و ذرات معلق را از بین می‌برد اما گازهای سمی همچنان باقی می‌مانند.

وی به موضوع تولید باران مصنوعی اشاره کرد و گفت: باید توجه کنیم که در فضایی 740 کیلومتر مربعی اگر 10 میلی متر هم باران بیاید، چند متر مکعب می‌شود و اگر بخواهیم باد تولید کنیم، چند هزار مگاوات انرژی نیاز دارد؟

به اعتقاد شهردار تهران باید در سایه معنویت، پاکی و طبیعت را حفظ کنیم، زندگی شهری اقتضائات خاص خود را دارد اما نباید از توسعه فضای سبز و حفظ آن غافل شویم.

وی در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی براینکه حفظ درختان و فضای سبز از کاشت آنها مهم‌تر است، گفت: امیدوارم در سیاست‌ها کاری کنیم که آلودگی تولید نشود و همچنین آلودگی‌ها را با اقدامات،  سیاست گذاری‌ها و قانون‌گذاری‌های صحیح از بین ببریم و زندگی خوب در کشور و شهرمان برای شهروندانمان فراهم کنیم.

وی همچنین گفت:همه ساله جنگل کاری در دامنه های البرز را ادامه می‌دهیم اما ازآنجایی که درختان کوچک هستند این کار زیاد به چشم نمی‌آید، ضمن اینکه در کمربند جنوب تهران نیز چنین اتفاقی افتاده و مجموعه 300 هکتاری بوستان ولایت در اختیار شهر تهران قرار گرفته است.

شهردار تهران با اشاره به توجه نمایندگان تهران به مقوله مدیریت شهری گفت: برنامه پنجم که به تصویب رسیده، پیشنهادهای خوبی را برای تقویت مدیریت شهری مخصوصا مدیریت یکپارچه شهری ارائه داده است.

شهردار تهران با ذکر مثالی تاکید کرد : مردم برخی مواقع به ما اعتراض می‌کنند که چرا امروز شهرداری با بهترین مصالح پیاده رویی را آماده می کند اما 8 ماه بعد گروهی دیگر آن را خراب می‌کنند. آنها فکر می‌کنند ما پول اضافه داریم و ما را اسراف کننده می‌شناسند اما واقعیت این است که شهر ما کانال تاسیسات و مدیریت یکپارچه ندارد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد مدیریت یکپارچه شهری تصریح کرد: تفاوت ماهوی بین مدیریت واحد شهری و مدیریت یکپارچه وجود دارد به طوری که در مدیریت واحد شهری ، همه اختیارات متمرکز در شهرداری می‌شود ولی در مدیریت یکپارچه دستگاه‌های متعدد با سیاستی واحد و هم افزایی کارها را پیش می‌برند.

غلامعلی حدادعادل نماینده منتخب مردم تهران در مجلس نهم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی همواره پشتیبان اقدامات شهرداری تهران بوده گفت: در مسائل مربوط به حوزه محیط زیست و توسعه حمل نقل عمومی تلاش کردیم بودجه‌های لازم تصویب شود. در مجلس نهم نیز سعی می کنیم در جهت گسترش خدمات شهری و پشتیبانی از اقدامات خوب شهرداری تهران وظیفه خود را انجام دهیم. 

انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic