:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

چهارشنبه 17 اسفند 1390-12:17 ق.ظروز سرنوشت‌ساز نامزدهای انتخابات آمریکا

خبرگزاری فارس: 10 ایالت آمریکا با برگزاری انتخابات سرنوشت‌ساز درون حزبی، نامزد نهایی جمهوری‌خواهان برای رقابت با اوباما در انتخابات ریاست‌ جمهوری ماه نوامبر را انتخاب می‌کنند.

خبرگزاری فارس: روز سرنوشت‌ساز نامزدهای انتخابات آمریکا

به گزارش فارس به نقل از شبکه الجزیره انگلیسی، آلاسکا، جورجیا، آیداهو، اوهایو، داکوتای شمالی، تنسی، ورمانت و ویرجینیا ایالت‌هایی هستند که در انتخاب نامزد نهایی برای انتخابات ریاست جمهوری سرنوشت‌ساز هستند و انتخابات درون حزبی برای تعیین نامزد نهایی برگزار می‌شود.

این ایالت‌ها با توجه به گرایش‌های متنوع سیاسی و جمعیتی در هموار کردن مسیر برای تعیین نهایی کاندیدای جمهوری‌خواهان نقش سرنوشت سازی ایفا می‌کنند.

در سال 2008 نیزدر این دور از انتخابات نهایی درون حزبی جمهوری‌خواهان سناتور "‌جان مک کین" در رقابت نهایی با "میت رامنی" به عنوان کاندیدای نهایی انتخاب شد.

این در حالی است که در انتخابات درون‌حزبی جمهوریخواهان در سال 2012 "‌میت رامنی" پیشتاز رقابت‌ها است و می‌تواند نامزد نهایی جمهوریخواهان انتخاب شود. پس از رامنی "‌ریک سانتروم" از حمایت جمهوری خواهان محافظه‌کار برخوردار است. "‌نیوت گینگریج" و "‌ران پاول" نیز در این رقابت‌ها حضور دارند.

تحلیل کارشناسان بر این است که نمی‌توان نامزد نهایی جمهوری خواهان را پیش‌بینی کرد.

"نیل اوکسمن" استراتژیست امریکایی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه بیان داشت: سناتور سانتروم از شانس خوبی برای ادامه رقابت‌ها برخوردار است و میت رامنی که پیشتاز رقابت‌ها است به منزله پیروز نهایی و حتمی این رقابت ها تلقی نمی‌شود.

رامنی ، سانتروم و گینگریچ تمام روز دوشنبه را برای تبلیغات در ایالت اوهایو سپری کردند. ایالت اوهایو برای دهه‌ها نقش تعیین کننده در انتخابات سراسری داشته است.

نیوت گینگریچ که به مدت 20 سال نماینده ایالت جورجیا بوده است پیشتاز رقابت‌های درون حزبی در این ایالت است و امیدوار است  با توسل به ترفندهای تبلیغاتی علیه دیگر نامزدها به پیروزی در این رقابت‌ها دست یابد.

در صورتی که نامزدهای جمهوری خواه نتوانند 1144 رای مورد نیاز را به دست آورند کنگره دو تن از کاندیداهای جدید را وارد رقابت می‌کند و "‌سارا پالین" فرماندار سابق ایالت آلاسکا و "‌جب بوش" برادر جورج بوش از کاندیداهای احتمالی برای ورود به این رقابت‌ها هستند.

انتهای پیام/س.ص
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic