:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

چهارشنبه 17 اسفند 1390-12:17 ق.ظرئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری:
۱۱ درصد از مردان ایرانی نابارور هستند

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری گفت: طبق مطالعات انجام شده ۱۱ درصد مردان کشور نابارور هستند که این امر در سنین مختلف متفاوت است.

خبرگزاری فارس: ۱۱ درصد از مردان ایرانی نابارور هستند

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از سینانیوز، رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری گفت: طبق مطالعات انجام شده ۱۱ درصد مردان کشور نابارور هستند که این امر در سنین مختلف متفاوت است.

دکتر سید جلیل حسینی با بیان اینکه تحقیقات بسیاری شامل ناتوانی جنسی مردان، سلامت سالمندان، تاثیر امواج دستگاههای جدید و... در این مرکز در حال پیگیری است افزود: بر اساس این تحقیقات ۱۱ درصد مردان در کشور نابارور هستند که در سنین مختلف آمار متفاوت است به طوری که در سنین بالای ۵۰ سال حدود ۴۰ درصد عنوان می‌شود.

وی با اشاره به انجام برنامه‌ریزی‌هایی برای سلامت مردان و افزایش آگاهی آنها در مقابله با بیماریهای تهدید کننده که کاهش عمر را در پی دارند یادآور شد: این برنامه در حال پیگیری بوده و با صدور مجوز آغاز خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری میزان ناباروری را طبق آمار بین المللی حدود ۱۵ درصد عنوان کرد و گفت: مطالعات مختلفی در این حوزه انجام شده که نتایج متفاوتی داشته‌اند ولی میزان ناباروری در کشور ما حدود ۱۰ درصد است که ۵۰ درصد علل ناباروری مربوط به زنان و ۵۰ درصد مربوط به مردان است.

وی در پایان شایع‌ترین مشکلات ناباروری در مردان را عفونت‌ها، توجه نکردن به بحث عوامل مادرزادی مانند عدم نزول بیضه در کودکی که در بزرگسالی عقیمی به دنبال دارد، بیماری واریکوسل و نیز با درجات کمتر بیماریهای ژنتیکی عنوان کرد.

انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic