:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 29 بهمن 1390-10:01 ب.ظمدیر فرهنگسرای غدیر مشهد:
تمدن جامعه در گرو مدیریت اوقات فراغت

خبرگزاری فارس: مدیر فرهنگسرای غدیر مشهد گفت: اهمیت اوقات فراغت تا حدی است که با مدیریت صحیح آن جامعه متمدن ساخته می‌شود.

خبرگزاری فارس: تمدن جامعه در گرو مدیریت اوقات فراغت

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد ، احمد محمدی ظهر امروز در جمع خادمین مساجد مشهد اظهار داشت: مسجد به عنوان یکی از مراکز اصلی در ایجاد یک جامعه دینی، با فرهنگ متمدن است که بر این اساس دارای نقش موثری است.

مدیر فرهنگسرای غدیر مشهد گفت: اما امروزه یکی از مسائلی که ما با آن روبرو هستیم این است که کارکردهای اجتماعی مساجد کم‌رنگ شده است.

وی افزود: در این راستا باید در مساجد کارکردهای اجتماعی لحاظ شود.

محمدی با اشاره به اینکه اوقات فراغت مردم ایران در ماه، 5 روز بیشتر از سایر کشورها است، ادامه داد: این در حالی است که پایگاه‌های اوقات فراغت زیادی تاسیس شده است اما مدیریت صحیحی در این مکان‌ها صورت نگرفته است.

مدیر فرهنگسرای غدیر مشهد خاطرنشان کرد: 11 بسته فرهنگی از سوی سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری تهیه شده است که مساجد می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

محمدی افزود: این 11 بسته فرهنگی شامل اجرای مسابقه محله در مساجد ،ایستگاه قاصدک که در آن کودکان با مشاغل آشنا می‌شوند، فصل‌نامه امید که به انتخاب رشته تحصیلی دانش‌آموزان کمک می‌کند و ایستگاه توانمندی که خلاقیت‌های مختلف را آموزش می‌دهد، است.

مدیر فرهنگسرای غدیر مشهد ایجاد تورهایی تحت عنوان اتوبوس‌های گردشگری، ایجاد نشریه و تشکیل گروه تحریریه در مساجد را  از دیگر برنامه‌هایی بسته فرهنگی عنوان کرد که مساجد می‌توانند اجرا کنند.

وی اظهار داشت: مهارت‌های مطالعه و ایستگاه توانایی، استفاده از ایده‌های بچه‌ها از دیگر بسته‌هایی است که با اجرایی کردن آن‌ها در مساجد می‌توان به افراد در شناختن استعداد و توانایی آن‌ها کمک کرد.

محمدی تاکید کرد: 180مسجد شهر مشهد درطرح مسجد ما حضور فعال دارند و در این راستا فرهنگسرای غدیر در اجرای برنامه‌های مساجد چه در زمینه اختصاص مکان و چه در مباحث مالی آماده کمک به مساجد مشهد است.

مدیر فرهنگسرای غدیر مشهد به کلاس های برگزار شده در فرهنگسرای غدیر اشاره کرد و گفت: برای شرکت درکلاس‌های فوتبال و فوتسال در فرهنگسرای غدیر مساجدی که درمناطق کم‌برخوردار قرار دارند می‌توانند با تخفیف 60 درصد، مناطق نیمه‌برخوردار با تخفیف 40 تا 50 درصدی و سایر مساجد با تخفیف 30 درصدی از این کلاس‌ها برخوردار شوند.

انتهای پیام/س20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic