:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 29 بهمن 1390-10:00 ب.ظمعاون شهرداری رودهن:
هنوز با فرهنگ صحیح و اصیل شهرنشینی فاصله داریم

خبرگزاری فارس: معاون خدمات شهری شهرداری رودهن گفت: شهرنشینی فرهنگی کهن است اما خواهیم دید که با فرهنگ صحیح و اصیل شهرنشینی فاصله داریم.

خبرگزاری فارس: هنوز با فرهنگ صحیح و اصیل شهرنشینی فاصله داریم

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران به نقل از روابط عمومی شهرداری رودهن، محمود حنیفی در جمع شماری از مسئولان رودهن اظهار کرد: فرهنگ شهرنشینی، از جمله فرهنگ‌های کهن بشر است.

وی ادامه داد: زمانی که جوامع بدوی وارد مراحل نوین شدند، قوانین و هنجار‌های جدیدی را شکل دادند که از این میان پذیرش نظم را می‏توان مهم‏ترین این تغییرات خواند.

حنیفی اضافه کرد: این مهم عاملی شد تا افراد جامعه به طور منطقی و قانونمند زندگی کنند و به دنبال آن، قانون، دولت و گسترش روابط اجتماعی شکل گیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری رودهن گفت: شهرنشینی فرهنگی کهن است که نیاز بدان از آغاز تمدن با انسان همراه بوده است.

حنیفی افزود: به تدریج با گذشت زمان و بر حسب نیاز شهرها، قوانین، مناسبات اجتماعی، حقوق اساسی و حقوق شهروندی و ... نیز به وجود آمد و افرادی که از این قوانین سرپیچی می‌کردند، از سوی مراجع قانونی، مورد پیگرد و مجازات قرار می‏گرفتند.

وی ادامه داد: باید نگاهی به چگونگی فرهنگ شهر‌نشینی در شهر خود بیندازیم که آیا از فرهنگ شهرنشینی مدنظر کارشناسان و جامعه‌شناسان برخوردار هستیم.

حنیفی تصریح کرد: اگر منصفانه و با دیدی نقادانه به وضع موجود در شهرمان بنگریم، خواهیم دید که با فرهنگ صحیح و اصیل شهرنشینی فاصله داریم؛ زیرا روزانه و در امور مختلف روزمره به ویژه امور اجتماعی، نابسامانی و ناهنجاری‏هایی دیده می‏شود.

معاون خدمات شهری شهرداری رودهن با اشاره به برخی از این ناهنجاری‏های اجتماعی خاطرنشان کرد: پرتاب کردن زباله از داخل خودرو به معابر عمومی، ریختن زباله در کنار خیابان و انداختن غذای مانده و کیسه زباله به حاشیه رودخانه، نوشتن یادگاری بر روی مبلمان شهری و درختان، قرار دادن زباله‏ها در مقابل خانه همسایه، درست کردن تپه‌ای از زباله در سر کوچه، عبور و مرور بدون توجه به علائم، خط‏کشی‏ها و پل‏ عابر پیاده از خیابان‌ها و بلوار‌ها، خسارت زدن به بیت‌المال و اموال عمومی از جمله این موارد است.

انتهای پیام/ی20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic